14. kolo 28.3.2010 15:00 Brusno - Hliník n. Hronom  7:3 (5:2)
Zostavy:
Brusno:Škubák-Ľ.Lehotský,Sokol,Ďurajka,Klinec-Koreň(58.Luptovčiak),Belko, Sojak(67.Chrenovský),Pipich(38.Vetrák)-Švidraň,Patráš
Hliník:Brašeň-Dekíš,Kukučka,Bahno,Murín-Číž,Miškov,Krčmárik,Demko-Januch(72.Mališ),Šimko(70.Blaho)
KOMENTÁR K ZÁPASU:
Domáci začali zápas veľmi nervózne. Už v 5.minúte neustrážili po rohovom kope Kukučku a bolo0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie a to prišlo v 13.minúte, keď po rohu Koreňa vyrovnal hlavou Belko. Hliník hrozil najmä z brejkov a v 22.minúte jeden z nich využil Miškov na 1:2. Brusno zostalo zaskočené aktivitou hostí, avšak môže si za to samo svojím prístupom k úvodu zápasu. V 26.minúte ušiel Švidaň a strelou na bližšiu žrď prekonal Brašeňa a vyrovnal na 2:2. Od tohto momentu už Brusno do konca polčasu neinkasovalo a gólmi z 33. a 42.minúty Patráš zvýšil na polčasových 5:2. Druhý polčas začali domáci s uspokojením a tak prišiel trest. V 52.minúte podvihol centrovanú loptu Sokol, brankár Škubák nestihol zasiahnuť pred hráčom hostí, ktorý ho prehlavičkoval a loptu odrazenú od brvna dopravil do siete Číž. V 58.minúte po priamom kope Sokola pridal Patráš hlavičkou už svoj štvrtý gól v zápase. Po tomto okamihu sa zápas už len dohrával a hlavne domáci sa uspokojili z výsledkom a v niektorých fázach nehrali vôbec dobre. V 77.minúte po rohu Luptovčiaka sa lopta odrazila k Ďurajkovi jeho strelu tečoval Švidraň a zvýšil na konečných 7:3. Brusno zahodilo ešte tri 100% gólové príležitosti, keď Švidraň netrafil odkrytú bránu, Chrenovský vyzvŕtal obrancu aj brankára hostí ale trafil na čiare stojaceho hráča a Belko trafil z 6 metrov brankára do nohy. Brusno musí zlepšiť svoje výkony lebo v iných zápasoch by im to nemuselo stačiť ani na bod. Brusno prišlo v zápase o Pipicha, ktorý má opäť zlomenú kľúčnu kosť.