19. kolo 2.5.2010 16:30 Kalinovo - Brusno 3:0 (1:0)
ŽK:Fízeľ,Dragijský,Ďuriško,Püšpöky - Klinec,Belko,Chrenovský,Ďurajka,Sokol, Koreň
Zostavy:
Kalinovo:Stieranka-Fízeľ,Jahuniak(85.Pósa),Ivan,Drugda-Dragijský,Čipčala (83.Kolka),Štefánik,Melicher-Ďuriško(64.Marcinek),Püšpöky
Brusno:Škubák-Klinec(67.Ľ.Lehotský),Sokol,Ďurajka,Vetrák-Chrenovský (56.Koreň),Belko,Patráš,Sojak(77.Luptovčiak),Giertl-Švidraň
KOMENTÁR K ZÁPASU:
Zápas sa začal opatrne a v úvode bola hra vyrovnaná. Hostia umne prehustili stred poľa a tak sa domáci nedostali do tlaku. Skúšali to však nakopávanými loptami, s ktorými si obrana Brusna dokázala poradiť. Hostia hrozili hlavne z brejkov a jeden vyzeral veľmi sľubne, avšak vo finálnej fáze neprišla dobrá prihrávka. V 25.minúte spravil chybu pri rozohrávke Vetrák, lopty sa zmocnili domáci prišiel pretiahnutý center, ktorý domáci hráč vrátil pred bránu a tam Ivan trafil hlavou od brvna do brány. Zvyšok polčasu sa odohrával zväčša medzi šestnástkami.
Po polčase hostia vysunuli Patráša do útoku a v prvej 15-minútovke pritlačili Kalinovo na ich polovici ihriska. Za stavu 1:0 sa v šestnástke dobre uvoľnil Švidraň, ale jeho krížna strela skončila len na žrdi domácej brány. Hostia svoju šancu nedokázali premeniť a tak prišiel trest od domácich. Po štandardnej situácii sa lopta dostala von z pokutového územia, domáci ju tam vrátili a zabudnutý Čipčala zvýšil na 2:0. Hostia sa snažili niečo s výsledkom urobiť, ale domáci umnou hrou kontrolovali priebeh stretnutia. Po peknej kombinácii pred šestnástkou sa dostal v pokutovom území k lopte Patráš a strelou na bližšiu žrď znížil, avšak postranný rozhodca odmával ofsajd a gól neplatil. Brusno si potom vypracovalo ešte jednu šancu, ale Koreň v 80.minúte trafil len brvno domácej brány. Kalinovo pridalo ešte jeden gól, keď hosťujúci brankár netrafil loptu pri boxovaní a domáci Jahuniak stanovil konečný výsledok na 3:0.