20. kolo 9.5.2010 16:30 Brusno - Tisovec 3:1 (1:0)
ŽK:Koreň,Klinec,Ďurajka,Sokol,Chrenovský - Lipták
Zostavy:
Brusno:Gardošík(Škubák)-Klinec,Sokol,Ďurajka,Tuhársky-Giertl(Luptovčiak), Belko,Sojak,Koreň(Chrenovský)-Patráš,Švidraň
Tisovec:Belica-Slašťan,Lipták,Adamek,Šándor,Brndiar,Dacho,Hurák R.,Sudor, Hurák J.,Brašeň
KOMENTÁR K ZÁPASU:
Domáci začali veľmi dobre a hneď od úvodu pritlačili hostí z Tisovca. Už v 1.minúte zblokovala obrana hostí strelu Sojaka. O minútu na to Belko pekne vysunul stredom obrany Patráša a ten prestrelil vo vyloženej šanci. V 3.minúte ušli hostia, ale zakončenie Brašeňa sa gólom neskončilo. V 7.minúte strelu Sokola z priameho kopu zneškodnil brankár Belica. V 9. a 11.minúte bol blízko ku gólu Švidraň, ale jeho pokusy hosťujúci brankár zneškodnil. V 13.minúte pekne vystrelil Klinec, jeho strelu tečoval Švidraň vedľa. V tej istej minúte vystrelil aj Giertl, ale Belica stál na svojom mieste. V 22.minúte zostal v strede ihriska sám Sojak, jeho strelu brankár hostí vyrazil a Koreň nemal problém doraziť loptu do prázdnej brány. V 24.minúte ušiel Koreň pekne po ľavej strane, jeho strieľanú prihrávku nedočiahol Švidraň a ani Giertl. V 38.minúte mali hostia výhodu priameho kopu takmer z pol ihriska, napriek tomu nebezpečne vystrelili tesne nad. O minútu na to po chybe domácej obrany zachránil včasným vybehnutím domáci brankár Gardošík. Úspešný bol aj po strele Brašeňa v 40.minúte. Hostia mali šancu opäť po chybe domácich hráčov, keď Belko prihrával dozadu, jeho prihrávku vystihol Brašeň dokázal vystreliť a vyrazená lopta od domáceho brankára sa odrazila do Brašeňa a od neho mimo brány.
Druhý polčas začali hostia aktívnejšie a v 52.minúte urobil chybu Ďurajka, Sokol zastavil hosťujúceho hráča len za cenu faulu a kopala sa penalta. Loptu si postavil Šándor a bezpečne premenil 1:1. Potom hra prebiehala zväčša medzi šestnástkami, keď ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu. V 73.minúte sa pekne uvoľnil v rohu pokutového územia Chrenovský, bol faulovaný a domáci kopali penaltu. K lopte sa postavil Sokol a opäť poslal domácich do vedenia. V 75.minúte unikol Švidraň, ale jeho pokus brankár chytil. V 78.minúte si diváci zakričali gól aj po tretí krát, keď sa pekne uvoľnil Chrenovský a na jeho krížnu strelu nemal hosťujúci brankár nárok. V 80.minúte strieľal Švidraň, ale jeho pokus išiel nad. Domáci podali po dvoch zápasoch veľmi dobrý výkon a tri body si jednoznačne zaslúžili.