23.kolo 30.5.2010 17:00 Brusno - Hajnačka 6:1 (2:0)
góly:Švidraň 2, Koreň, Giertl, Sojak, Klinec
Zostavy:
Brusno:Škubák(57.Petrík)-A.Lehotský,Ľ.Lehotský,Belko,Klinec(65.Turanský)- Gietl,Sojak,Patráš,Koreň(57.Luptovčiak)-Chrenovský,Švidraň
Hajnačka:Czene-Agocz,Szokovacs,Uhrin,Szó,Kovacs,Potocsi,Gaspar,Ruszo, Pataky,Juhasz
KOMENTÁR K ZÁPASU:
Domáci začali od úvodu hrať na súperovej polovici a v prvom polčase si vypracovali nespočetné množstvo šancí, ale väčšinou zostali nevyužité. Prvú obrovskú šancu spálil Koreň, keď v 7.minúte išiel od polovice ihriska sám na bránu, v poslednom okamihu si hodil loptu ďaleko od nohy a tak zakončil len do brankárových nôh. Tým sa začal seriál nepremenných domácich šancí. V 11.minúte nespracoval prihrávku od Patráša Chrenovský ktorý bol sám a mohol skórovať. 26.minúta a opäť nevyužitá šanca Chrenovského, keď prekopol z 5 metrov. V 28.minúte sa domáci dočkali. Najskôr Chrenovský nepremenil svoju šancu a odrazenú loptu dopravil do brány Koreň 1:0. V 30.minúte neuznali rozhodcovia domácim gól Klinca pre údajný ofsajd. Sojak v 32.minúte len tesne minul bránu strelou zo šestnástky. V 34.minúte išiel Giertl sám, ale zahodil a to isté sa opakovalo aj v 40.minúte z kopačky Chrenovského. V 42.minúte sa po peknej akcii presadil Švidraň, keď si pekne narazil loptu a prestrelil brankára.
Úvod druhého polčasu bol úrodný na góly. Najskôr krásne vysunul Švidraň Giertla a ten rutinérsky zvýšil na 3:0. Vzápätí udreli hostia, keď Agocs prešiel stredom domácej obrany a znížil na 3:1. Pokoj na domáce kopačky vrátil v 50.minúte Sojak. Od vtedy sa zápas len dohrával. Domáci sa zo slabým súperom pohrávali a v 55.minúte Klinec zvýšil na 5:1, keď využil svoj inštinkt na dobré postavenie sa pred bránou a doklepol loptu do prázdnej brány. V 66.minúte pálil Patráš, avšak jeho strelu výborne chytajúci Czene kryl. 77.minúte priniesla pekný moment ale domáci Giertl sa zľakol a miesto strely z voleja volil nič neriešiacu prihrávku na Chrenovského. Skóre "gulášového" zápasu uzavrel Švidraň