24.kolo 6.6.2010 17:00 Š.Bane - Brusno 2:1 (1:0)
ŽK:Spišiak, Michalek, Ondrík - Ďurajka, Belko
Zostavy:
Š.Bane:Sekula-Pavlík M.,Kmeť,Sochor,Šima-Spišiak(76.Heiler),Beňo,Ondrík, Pavlík V.-Holmík(69.Blaško),Michalek
Brusno:Gardošík-Klinec,Ďurajka,Lehotský Ľ.,Tuhársky-Giertl,Belko,Sojak, Chrenovský(80.Koreň)-Patráš,Švidraň
KOMENTÁR K ZÁPASU:
Domáci začali dobre a už v 1.minúte mali náznak šance. Brusno nezachytilo úvod a si Š.Bane vypracovali ďalšie šance. V 9.minúte zachránil šancu domácich vkĺzačkou Tuhársky a Gardošík slabú strelu zlikvidoval. Prvú strelu na bránu domácich vyslal Patráš v 14.minúte. Išla však do stredu brány a tak s ňou nemal domáci brankár Sekula žiadne problémy. Brusno sa potom osmelilo, ale nedokázalo sa dostať do finálnej fázy. Všetkým akciám chýbalo zakončenie. Ďalšou šancou bola v 31.minúte hlavička Belka, išla však vedľa domácej brány. Asi najväčšiu šancu hostí mal Švidraň, keď po chybe Sochora postupoval sám na bránu. Vytlačil s so streleckého uhla a tak jeho strelu z uhla brankár kryl. Domáci sa dočkali vytúženého gólu v 39.minúte, keď sa hlavou presadil Holmík.
Prvou šancou druhého polčasu bola zblokovaná strela Chrenovského. V 56.minúte odpískal hlavný rozhodca Ostrihoň pokutový kop v prospech domácich po ruke Klinca.. Predchádzalo tomu však postrčenie domácim hráčom. Loptu si postavil Sochor a bezpečne premenil. Tento okamih neuniesol Ďurajka a po náznaku hodu lopty do rozhodcu uvidel druhú žltú kartu a následne červenú. Obrovskú šancu Brusna mal v 69.minúte po prihrávke Švidraňa Patráš, ale z 3 metrov prestrelil domácu bránu. 73.minúta priniesla druhú červenú kartu pre Brusno. Po urážke rozhodcu ju videl Klinec. Po tomto okamihu hráči Brusna viac ožili a paradoxne hrali lepšie ako v plnom počte. Svoju aktivitu dokázali využiť aj na skorigovanie výsledku. Po dlhom odkope Gardošíka a predĺžení lopty Patrášom postupoval sám na bránu Švidraň, a v 78.minúte znížil na 2:1. Brusno sa snažilo o vyrovnanie, ale vyloženú šancu si nevypracovalo. V 89.minúte zachránil na bránkovej čiare Gardošík a tak sa zápas skončil výsledkom 2:1. Brusno doplatilo na svoju nedisciplinovanosť.