10.kolo Brusno - Málinec

09.10.2011 14:30

10.kolo Brusno - Málinec 1:0 (0:0)
góly:Púchy
ŽK:Horanský, Dibala
rozhodovali:Kúchen - Gača,Verkin
Zostavy:
Brusno:
Gardošík-Belluš,Demeter,Vajda,Čabala-Švidraň,Patráš,Čief(46.Pančík), Kubát(82.Varga)-Chomistek,Chrenovský(46.Púchy)
Málinec:Hrnčiar-Gugľava,Horanský,Turic,Kurák-Čipčala(65.Poctavek),Čepko, Berky,Dibala(79.Majkun)-Melich-Fusek(75.Hajdóci)
KOMENTAR K ZÁPASU

Úvod zápasu sa niesol v znamení nepresností na oboch stranách, čo však vyhovovalo viac hosťom. V 6.minúte zakončoval po centri Belluša Chomístek, ale brankár hostí loptu s námahou vyrazil. O dve minúty neskôr skúšal šťastie z priameho kopu Chrenovský, jeho strela z diaľky skončila priamo v rukaviciach brankára. Po osi Čief, Chrenovský, Chomístek sa posledne menovaný nedostal cez pozornú obranu hostí. V 13.minúte strieľal nad bránu Patráš. Hostia pohrozili v 14.minúte po rýchlom brejku, na centrovanú loptu hosťujúci hráč nešťastie nedočiahol. Ďalšiu šancu mohli mať domáci po dlhom nákope Čabalu na Chrenovského, no ten ju zmaril nepresnou prihrávkou. V 30.minúte strieľal po priťuknutí Kubáta Patráš, obrana hostí jeho strelu zblokovala na roh. Poslednou šancou domácich v prvom polčase bol únik Chrenovského a center Čabalu, na ktorý Chomístek nedočiahol.
Domáci nastúpili do druhého polčasu s väčším pohybom a odhodlaním prelomiť obranu súpera a streliť vytúžený gól. Prvou šancou bol závar v 52.minúte, ale obrana Málinca loptu odvrátila do bezpečia. V 55.minúte mali domáci najväčšiu šancu skórovať, no po prvom rohu lopta tancovala na brvne a po druhom mieril Patráš len do tyče.  V 57.minúte strieľal nad bránu Patráš. Hostia mali šancu skórovať v 64.minúte po chybe Pančíka, ale ich brejk zakončený strelou obrana domácich zblokovala na roh. V 69.minúte zakončoval Púchy, jeho strela sa obtrela o hosťujúceho obrancu a brankár Hrnčiar s námahou vyrazil na roh. 72.minúta priniesla slabú strelu Patráša, ktorá skočila v náručí brankára. V 75.minúte to prišlo. Pančík prihral na Chomísteka, ten našiel v šestnástke Švidraňa, ktorého nepresnú strelu usmernil do siete Púchy. Domáci neodohrali oslnivý zápas no ku cti im slúži, že aj proti 11 brániacim hráčom išli stále za gólom a nakoniec sa im to podarilo.