16. kolo 11.4.2010 15:30 Brusno - V.Blh 6:0 (2:0)
góly:Chrenovský 2, Švidraň, Sojak, Tuhársky, Sokol (11m)
Zostavy:
Brusno:Škubák(81.Petrík)-Klinec,Sokol,Ďurajka,Tuhársky-Chrenovský,Belko, Sojak,Koreň(65.Vetrák)-Švidraň,Patráš(69.Luptovčiak)
V.Blh:Bobek-Gyure,Drugda,Vrábel,Kasáč-Baldovský,Halaj,Toth,Kobol-Gibala,Kučár
KOMENTÁR K ZÁPASU:
Úvod zápasu nebol z domácej strany dobrý. Hrali nervózne a dopredu sa dostávali len cez nakopávané lopty. To vyhovovalo hosťom, ktorí tak ustáli očakávaný domáci tlak. Prvú šancu si vypracovali domáci po peknej akcii po ľavej strane, k lopte sa dostal Švidraň a sám pred brankárom zo šestnástky vysoko prestrelil, keď mohol ísť ešte bližšie k bráne. V 24.minúte sa už pomaly domáci radovali ale Sokolov priamy kop skončil len na tyči. O minútu na to už štadión zaburácal. Chrenovský ušiel po pravej strane výbornou prihrávkou našiel Švidraňa a ten už nemal problém skórovať do odkrytej brány. Po tomto góle sa domáci trošku osmelili a vypracovali si náznaky pološancí ale Švidraň a ani Koreň nemierili presne. V 39.minúte prišlo k zaváhaniu hosťujúcej obrany. V snahe odkopnúť loptu pred dobiedzajúcim Chrenovským jeden z hosťujúcich hráčov ho nastrelil a lopta sa odrazila do brány 2:0. V 41.minúte spravili domáci chybu v rozohrávke na súperovej polovici a hráči V.Blhu postupovali dvaja na Sokola. Ten aj za cenu zranenia dokázal zneškodniť šancu hostí. Domácim pomohol v druhom polčase skorý gól a jeho autorom bol v 50.minúte po peknej strele od žrde Sojak. Od tohto momentu začali hrať domáci uvoľnenejšie a postupne prešli aj na kombinačnú hru. Postupne si vypracovávali aj šance a jednu z nich po prihrávke Tuhárskeho zahodil Patráš, keď zo 7 metrov trafil padajúceho brankára do nôh. V 73. minúte mal čistú šancu Chrenovský ale mieril nad. O dve minúty na to našiel pekným centrom Luptovčiak hlavu Chrenovského a ten sa nemýlil. V 78.minúte prišla prvá strela hostí do priestoru brány, ale Drugdov priamy kop Škubák vyrazil. V 81.minúte sa dostal prvý krát v tejto sezóne do brány Petrík. A musel riešiť dve ošemetné situácie. Najskôr zneškodnil priamy kop hostí a potom ho dostal do nepríjemnej situácie Vetrák zložitou malou domov. Domáci brankár to však zvládol a uhájil čisté konto. V 89.minúte strelil svoj premiérový gól v drese Brusna Tuhársky. V nadstavenom čase prikrášlil výsledok na poltucet Sokol, keď dokázal premeniť pokutový kop po faule na Švidraňa.