18. kolo 25.4.2010 16:00 Brusno - Podlavice 2:2 (0:1)
ŽK:Belko,Ďurajka,Sojak,Švidraň - Marko,Majling,Rebek
Zostavy:
Brusno:Škubák-Klinec,Sokol,Ďurajka,Tuhársky-Chrenovský,Belko,Sojak (75.Luptovčiak),Giertl(68.Koreň)-Švidraň,Patráš
Podlavice:Lukáč-Sylvester,Polák,Stacho,Nemec(25.Figur 86.Navrátil)-Zehnal, Rebek,BaranMajling-Hejčík,Marko(65.Čollák)
KOMENTÁR K ZÁPASU:
Derby zápas začali domáci veľmi zle a už v 2.minúte prekvapil hosťujúci Marko domáceho brankára aj všetkých prítomných, a z nemožného uhla so šťastím poslal Podlavice do vedenia. Po tomto momente zostali domáci zaskočení a nedokázali sa dostať do tempa. V 11.minúte mali domáci šťastie, keď po rohu hlavičkoval Rebek do brvna a z pred prázdnej brány odkopol loptu Chrenovský do bezpečia. V 15.minúte mal dostať hosťujúci Marko červenú kartu za atak na Klinca v prerušenej hre, ale hlavný rozhodca bol zhovievavý a ukázal mu len žltú kartu. Brusno sa snažilo niečo vymyslieť, ale v jeho hre bolo veľa nervozity a z toho prameniacej nepresnosti. Prvú šancu si Brusno vypracovalo v 24.minúte, ale Patráš dokázal len prehodiť hosťujúceho brankára, nie však usmerniť loptu do siete a tá trafila ľavú žrď. V 30 minúte vyšla domácim kombinácia a výsledkom nej bol únik Belka, ale v rozhodujúcom okamihu mu lopta odskočila od nohy. V závere polčasu mali domáci dva krát šťastie, keď najskôr Baran a po ňom Marko opečiatkovali obe žrde domácej brány.
Úvod druhého polčasu priniesol vyrovnanie. Po diskutabilnom faule na Sojaka sa kopala penalta. Sokol sa nemýlil a  v 48.minúte bolo vyrovnané. Brusňania sa snažili oživiť svoju hru, ale nedarilo sa im to. V 54.minúte mohol Baran poslať hostí znova do vedenia, ale domáci brankár včasným vybehnutím mu šancu zmaril. Čo sa nepodarilo jemu, sa podarilo Hejčíkovi po centri Stacha a v 65.minúte Podlavice znova viedli. Brusnu sa vôbec nedarilo a to aj vďaka výbornej hre Podlavíc. Keď už sa zdalo, že hostia vyhrajú prišiel únik striedajúceho Koreňa, ktorý zastavil faulom brankár Lukáč a domáci mali možnosť zahrávať druhý pokutový kop. K lopte sa znova postavil Sokol a nemýlil sa ani tento krát. Stanovil tak konečné skóre na 2:2. Brusno podalo najslabší výkon v jarnej časti súťaže. Hlavný rozhodca zápas absolútne nezvládol a v niektorých momentoch sa na ihrisku doslova iskrilo.