2.kolo 15.8.2010 16:30 Divín - Brusno

15.08.2010 16:30
2.kolo Divín - Brusno 2:2 (0:1)
góly:Švidraň 2
ŽK:Tuhársky
ČK:Tuhársky
rozhodovali:Martin - Mačuda,Pilšáková
Zostavy:
Divín:
Brusno:Škubák-Demeter,Báboľ,L.Lehotský,Tuhársky-Giertl,Patráš,Belko, Pipich-Švidraň,Chrenovský
KOMENTÁR K ZÁPASU
Brusno začalo tento zápas veľmi dobre aj keď nastúpilo bez troch hráčov ktorí nastupovali v základnej zostave Sokol, Ďurajka a Klinec. Umná a aktívna hra Brusna eliminovala prípadný úvodný tlak domácich. Do prvej šance zápasu sa dostalo Brusno keď výbornú prihrávku od Švidraňa nevyužil Chrenovský, ktorého výborne vychytal domáci brankár. Brusno to však nezlomilo a pokračovalo vo veľmi dobrom výkone. Po peknej kombinačnej akcii a finálnej prihrávke Chrenenovského išiel sám na brankára tento krát Švidraň, ale ani jemu sa nepodarilo prekonať veľmi dobre chytajúceho domáceho brankára. Po tomto dobrom úvode hostí sa domáci začali viac dostávať do hry. A mohlo zahrmieť na druhej strane, keď po pošmyknutí sa hosťujúceho stopéra išiel sám na bránu domáci hráč, ale jeho strelu hosťujúci brankár vyrazil. Brusno však ďalej hralo aktívne a bolo za to aj odmenené. Po pravej strane unikol Chrenovský, prihral pred bránu kde stál Švidraň a ten pohotovo otvoril skóre a hostia viedli 0:1. Tak sa aj skončil prvý polčas.
Aj druhý polčas začali aktívnejšie hostia a opäť to viedlo ku gólu. V šestnástke sa presadil individuálne Švidraň a jeho krížna strela sa od žrde odrazila do domácej brány. Tento moment však hosťom skôr uškodil ako pomohol. Domáci už vedeli, že nemajú čo stratiť a tak začali viac útočiť. Hostia mohli hrať naďalej aktívne avšak na ich kopačky sa vkrádala nepresnosť. Domáci sa dostávali do tlaku ku ktorému im pomohol aj hlavný rozhodca vylúčením Tuhárského po druhej žltej karte, aj keď prvým kto fauloval bol Belko. Ale hlavný rozhodca si vybral Tuhárského a tak putoval predčasne pod sprchy. Domáci dokázali početnú výhodu pretaviť na ešte väčší tlak a ten bol korunovaný kontaktným gólom na 1:2. Treba však podotknúť, že gól padol zrejme z ofsajdu, čo asistent rozhodcu nepostrehol. V nadstavenom čase stratil Švidraň loptu v súperovej šestnástke, domáci založili rýchly útok na konci ktorého zaznel hvizd hlavného rozhodcu a domáci kopali pokutový kop. Loptu si postavil Rácz a vyrovnal na 2:2.
Treba oceniť veľmi dobrú hru Brusna do druhého streleného gólu a tak isto aj prvopolčasovú spoluprácu útočníkov Švidraňa a Chrenovského. Dúfame, že kritika z minulého zápasu padla na úrodnú pôdu a ich spolupráca sa bude vylepšovať, z čoho bude ťažiť celé mužstvo Brusna. Pochvalu za predvedený výkon si zaslúži asistentka rozhodcu č. 2 Pilšáková, naopak hlavný rozhodca a asistent rozhodcu č.1 ovplyvnili priebeh zápasu.