22.kolo Brusno - B.Štiavnica

16.05.2012 17:00

22.kolo Brusno - B.Štiavnica 2:0 (2:0)
góly:Chrenovský, Kubát

ŽK: - , Hanzlík, Ferenčík
rozhodovali:Budáč ml. - Holas,Jačmeník
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Giertl(48.Klinec),Patráš,Vajda,Čabala(71.Varga)-Chomistek,Borbély,Sojak,Kubát-
Švidraň(81.Bošeľa),Chrenovský
B.Štiavnica:Pažout-Halát,Hanzlík A.,Necpal,Ferenčík-Barák,Urgela,Hanzlík P., Lupták(58.Baranec)-Kminiak,Hrabko(63.Cabaník)
KOMENTÁR K ZÁPASU

Hráči nastúpili na zápas v netradičnom termíne už v stredu, keďže cez víkend sa v obci koná Čipkárskô. Domáci hráči nastúpili proti oslabenému súperovi z Banskej Štiavnice, ktorý ich počas jesennej časti neustále prenasledoval. Zápas sa niesol v oslavnej atmosfére, keďže hráči Brusna si už v predstihu vybojovali postup do majstrovstiev kraja. Hostia sa zamerali hlavne na bránenie a preto domácu bránu až na jednu výnimku neohrozovali. V 20.minúte prešla lopta za Giertla, kde sa ku nej dostal Barák, ale domáci brankár mu zmenšením streleckého uhla nedovolil skórovať. Domáci mali prevahu a čakalo sa kedy ju dokážu aj streleným gólom. Prvú šancu im zmaril hosťujúci Pažout, keď pred dobiehajúcim Kubátom vykopol center Giertla. V 37.minúte už taký úspešný nebol a Chrenovský po úniku po pravej strane krížnou strelou otvoril skóre zápasu. O dve minúty neskôr domáci predviedli na ľavej strane krásnu akciu. Po osi Čabala – Sojak – Chrenovský sa lopta dostala pred bránu kde stál Kubát a tomu už stačilo len nastaviť nohu a domáci viedli o dva góly. Pred koncom polčasu mali domáci výhodu pokutového kopu, ale Chrenovský ho nepremenil, keď netrafil ani bránu.
V druhom polčase chceli domáci ešte zvýšiť svoj náskok. Toto sa im však nepodarilo a nevyužili viaceré náznaky šancí. Hostia mohli znížiť Kminiakom, no zastavila ho zástavka asistenta rozhodcu. Po zápase už na ihrisku striekalo šampanské a začali sa oslavy postupu.