24.kolo Brusno - Č.Balog

05.06.2011 17:00
24.kolo Brusno - Č.Balog 3:2 (2:0)
góly:Púchy 3
ŽK:Chrenovský,Patráš,Pipich,Púchy
rozhodovali:Fáber - Dian,Frontová
Zostavy:
Brusno:Škubák-Klinec,Demeter,Baboľ,Sopko-Belko(90.Vajda),Patráš,Sojak, Pipich(85.Balík)-Chrenovský(89.Parobek),Púchy
Č.Balog:Muller-Medveď,Podstavek,Boháčik,Rusnák-Kvietok(60.Auxt),Šavlík, Pečovský,Daxner(89.Luptovčiak),Giertl,Turňa(77.Vozár)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Zápas začali lepšie hostia a v úvode mali hru vo svojich rukách. Už v 2.minúte sa dostával do šance Giertl, no však minul loptu. Balog potvrdzoval svoje postavenie a väčšinou mal loptu na svojich kopačkách. Domáci sa však snažili dobre brániť a tak z prevahy sa im nepodarilo otvoriť skóre. To sa paradoxne po troške šťastia podarilo v 30. minúte domácim. Po dlhej lopte od Klinca sa k lopte dostal Sopko, jeho strela skončila na kopačke Chrenovského od ktorého sa odrazila k Púchymu a ten pohotovo z prvej poslal loptu ku ľavej žrdi. Domácich tento moment upokojil a začali viac hroziť. Výsledkom bolo pár priamych kopov, no ani jeden neskončil v sieti. Na konci polčasu ušiel obrane hostí Pipich, v šestnástke ho fauloval brankár Muller za čo uvidel žltú kartu a domáci mali možnosť pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Púchy a vsietil svoj druhý gól v zápase.
V druhom polčase sa Balog snažil o zníženie, ale v 55.minúte využil nedorozumenie hosťujúceho brankára Mullera a Podstaveka agilný Púchy a dokončil svoj hetrik ku ktorému mu blahoželáme. Tento moment paradoxne hostí zbrzdil, no domáci sa zbytočne veľmi stiahli a umožnili Balogu návrat do zápasu. Po spornom verdikte kedy mali domáci kopať roh hostia rýchlo rozohrali, dlhý odkop Škubák hlavičkoval mimo pokutového územia, k odrazenej lopte sa dostali hostia a Giertl obstrelil domáceho brankára. Hosťom tento gól vlial nádej a snažili sa čo najskôr streliť kontaktný gól. To sa im podarilo v 82.minúte, keď Šavlík nachytal na hruškách Škubáka a Balog bol do konca zápasu v hre o remízu. Brusno nakoniec už ubránilo výsledok a tak sa mohlo tešiť z troch bodov a po ostatných výsledkoch aj z postupu na 3.miesto v priebežnej tabuľke. Balog bol po celý čas lepším mužstvom, hral dobre kombinačne a jeho útočníci vedeli umne podržať loptu vpredu. Domáci sa zbytočne stiahli po treťom góle, čo postavilo súpera na nohy.