26.kolo Brusno - Kováčová

19.06.2011 17:00
26.kolo Brusno - Kováčová 3:1 (1:1)
góly:Púchy 2, Chrenovský
ŽK:
rozhodovali:Verkin - Kúchen,Gombala
Zostavy:
Brusno:Gardošík-Klinec,Demeter,Baboľ,Sopko(57.Balík)-Belko,Patráš,Sojak, Pipich(86.Ľ.Lehocký)-Chrenovský (75.Vajda),Púchy
Kováčová:Kružliak-Hradňanský,Homola,M.Turák-Jacko,Boroš(74.Volko), R.Turák,Plavec,Majerčík(65.Elek)-Jesenský,Koreň
KOMENTÁR K ZÁPASU
Prvý zaujímavý moment sa udial v 10.minúte. Po krásnej akcii, keď Baboľ vysunul na krídlo Klinca, ten potiahol a zacentroval pred bránu hostí, kde stál Chrenovský a jeho hlavička skončila v sieti. V 15.minúte mohli domáci zvýšiť, ale prízemný center Púchyho Pipich nedočiahol. Hostia pohrozili v 19.minúte, keď prízemný center musel odvracať do bezpečia Demeter. V 26.minúte mohol zvýšiť vedenie Baboľ, no hlavičkoval len do brankára hostí. V 28.minúte po centri Patráša vystrelil Chrenovský mimo. Kováčová sa presadila v 31.minúte, keď rýchlo rozohrali štandardnú situáciu na svojej polovici, nakopnutú loptu Sopko namieril len do hosťujúceho hráča, ktorému sa lopta odrazila do šance, ktorú s prispením brvna premenil. O chvíľu mohol strhnúť vedenie na stranu Brusna Patráš, ale jeho strela zo 7 metrov išla len vedľa brány hostí. V 35.minúte opäť Patráš, tento krát do žrde brány hostí. V 37.minúte trafil Belko vedľa. 45.minúta a šanca hostí, ktorú nevyužili.
Domáci mali nástup do druhého polčasu tak ako si želali. Pipich prihral na šestnástku Púchymu a jeho umiestnená strela skončila v sieti. V 57.minúte ušiel po pravej strane Belko, nacentroval pred bránu, kde stál Púchy a jeho hlavička znamenala tretí gól domácich. V 60.minúte ušiel Pipich, prihrával pred bránu, kde brankárom vyrazenú loptu nik nedorážal. V 62.minúte ušiel pre zmenu po pravej strane výborne hrajúci Klinec, jeho spätnú prihrávku hostia odvrátili na roh. 65.minúte faul na Chrenovského a pokutový kop. K lopte sa postavil sám faulovaný a jeho "panenka" išla nad bránu. V 79.minúte vystrelil Pipich, no bránu netrafil. Gól ešte mohol dať Sojak, ale jeho strela bola zblokovaná. Domáci sa dokázali presadiť proti dobre organizovanej obrane hostí a zaslúžene vyhrali. V jarnej časti ukázali zlepšenie a vďaka pekne hre a dobrým výsledkom na ihriskách súperov sa dokázali vyšplhať až na tretie miesto v tabuľke.