4.kolo Podlavice - Brusno

29.08.2010 16:00
4.kolo 29.8.2010 16:00 Podlavice - Brusno 0:1 (0:1)
gól:Pipich
ŽK:Rebek, Marko
rozhodovali:Martinec - Šulgan,Žeriava
Zostavy:
Podlavice:Burkuš-Sylvester(45.Čolák),Nemec,Rakyta(64.Haviar),Majling-Konder(46.Figúr),Rebek,Baran,Pollák-Marko,Stacho
Brusno:Škubák-Demeter,Báboľ,Sokol,Tuhársky-Giertl(88.Klinec),Ďurajka,Belko,Pipich(76.Čiliak)-Chrenovský(82.Miškuf)-Patráš
KOMENTÁR K ZÁPASU
V derby zápase mali lepší úvod hostia z Brusna aj keď si šancu nevypracovali, mali početné množstvo rohových kopov, z ktorých však nedokázali vyťažiť nič. Prvou šancou zápasu bola hlavička Rebeka, ktorý predskočil hosťujúceho brankára, avšak mieril nad hosťujúcu bránu. V 18.minúte pustil druhý asistent rozhodcu z ofsajdu do šance Stacha, tomu samostatný nájazd zneškodnil brusniansky brankár. O pár minút neskôr mal ten istý hráč ďalšiu šancu, ale mieril nad bránu. Prvou vážnou šancou hostí bol v 34.minúte individuálny prienik Chrenovského, toho však vychytal brankár Burkuš. Z následného rohu opäť dobre zasiahol domáci brankár. V 41.minúte využil zaváhanie domácej obrany Patráš, poslal prudkú prihrávku pred bránu, kde ju Pipich dokopol do brány. Domáci brankár bol bez šance zasiahnuť. Brusno išlo do kabín s jednogólovým vedením. 
V druhom polčase domáci prestriedali a malo to efekt. Viac sa dostávali pred bránu hostí, ale nedokázali sa dostať do finálnej fázy. Napriek tomu boli hostia pod tlakom a gól visel vo vzduchu. Domácim trochu pomohli aj rozhodcovia, keď pískali pre domácich štandardné situácie a pustili aj nejaký ten ofsajd. Najväčšiu šancu v druhom polčase si vypracovali domáci v 67.minúte, keď pri postrannej čiare prešiel cez troch hráčov Figúr, ale jeho opakovaný pokus o prihrávku pred bránu zblokoval hosťujúci brankár. Brusno sa snažilo hroziť z brejkových situácií, avšak gól sa mu už streliť nepodarilo. Našťastie ani domáci neskórovali a tak si hostia odviezli z Podlavíc tri cenné body. Hráči Brusna podali najlepší výkon v tomto súťažnom ročníku a zaslúžene vyhrali.