7.kolo Banská Štiavnica - Brusno

19.09.2010 15:00
7.kolo  Banská Štiavnica - Brusno 2:0 (1:0)
gól:
ŽK:Poprac - Švidraň,Giertl,Chrenovský
rozhodovali:Škvarek - Putra,Danišek
Zostavy:
B.Štiavnica:Pažout-Ľupták,Dulaj,Halát,N.Barák,V.Poprac,Véreš(88.Ľ.Barák), Necpal,P.Hanzlík (46.Ferenčík),Budinský,Kminiak (60.Beňadik)
Brusno:Škubák-Demeter,Čiliak,Báboľ,Tuhársky-Belko,Patráš-Švidraň, Chrenovský(81.A.Lehotský),Giertl-Miškuf(72.Klinec)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Brusno začalo lepšie a hneď v 2.minúte mal šancu Švidraň, ale jeho pokus vyrazil nohou domáci brankár. Domáci si vypracovali šancu v 5.minúte po nedorozumení hosťujúcej obrany a brankára. Na prekvapenie po údajnom faule brankára Škubáka kopali domáci pokutový kop. K lopte sa postavil Kminiak a svoj pokus premenil. Brusno malo väčšinu času loptu na kopačkách, nedokázalo sa však lepšie presadiť vo finálnej fáze. Je to už dlhodobejší problém na ktorý mužstvo Brusna dopláca. V prvom polčase ešte nastrelil Belko brvno a Miškuf zbytočne prihrával Chrenovskému.
Tak ako v prvom aj v druhom polčase malo Brusno loptu viacej na kopačkách, avšak vo finálnej fáze to nebolo také aké by malo byť. Tlak Brusna bol len po súperovu šestnástku a tam sa končila ofenzíva. Domáci zhustili priestor pred svojou šestnástkou a nenechali Brusňanom ani kúsok miesta. Dve šance si však vypracoval agilný Belko no nedokázal s ani jednej skórovať. Keď už hostia vsádzali všetko do útoku po dlhom odkope trafil nádherne Ferenčík a ukľudnil tak domáce rady.