8.kolo Brusno - Štiavnicke Bane

26.09.2010 15:00
8.kolo  Brusno - Štiavnicke Bane 3:0 (2:0)
góly:Švidraň 2, Miškuf
ŽK:Švidraň,Tuhársky - Blaško,Heiler,Turkota
ČK:Turkota
rozhodovali:Knapec - Ivanič,Kuba
Zostavy:
Brusno:Gardošík-Demeter,Báboľ,Sokol,Klinec-Giertl,Čiliak(63.Chrenovský), Belko,Tuhársky(85.Pipich)-Miškuf(80.A.Lehotský),Švidraň
Š.Bane:Sekula-Turkota,Holmík,Kmeť,Šima-Spišiak,Ondrík,Pavlík,Heiler-Blaško,Michalek
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci nastúpili so zmenami v zostave, keď do brány sa postavil Gardošík a na lavičke sa ocitol Chrenovský. Ako naznačuje výsledok, zmeny pomohli a Brusno sa tešilo z víťazstva. Už v 2.minúte po centri Klinca sa ocitol pred brankárom Švidraň a trafil medzi jeho nohy 1:0. Domáci hrali od úvodu zápasu s chuťou a v každej hernej činnosti predčili svojho súpera. Na ťažkom teréne sa hráči Brusna pokúšali aj o častú streľbu, ktorá ohrozovala bránu hostí. Peknou strelou sa prezentoval Miškuf, ale jeho pokus skončil na pravej žrdi hosťujúcej brány. Ďalší pokus Miškufa zlikvidoval hosťujúci brankár. V 39.minúte po spolupráci Švidraňa a Čiliaka sa na šestnástke uvoľnil Švidraň a strelou k pravej tyčke nedal Sekulovi šancu. O chvíľu na to mal Švidraň ďalšiu šancu avšak terén mu zabránil skórovať.
Aj druhý polčas mali domáci jasne navrch. V 53.minúte ušiel Miškuf a jeho samostatný nájazd sa skončil tretím gólom domácich. Po tomto momente mali domáci pohodlný náskok a mohli si schuti zahrať. V druhom polčase sa hralo na teréne, ktorý bol na hranici regulárnosti. Silný dážď znemožnil domácim rozvinúť niektoré sľubne sa rozvíjajúce šance. Domáci po dlhšom čase našli streleckú mušku a odmenou im bol výborný výsledok. Je to povzbudenie do ďalších zápasov, kde dúfame sa im bude dariť aj naďalej, aspoň tak ako dnes.