Rozhovor po jesennej časti s Patrikom Paliderom

21.05.2012 10:43

Po skončení jesennej časti súťažného ročníka 2011/2012 sme sa o jej priebehu, ale aj plánoch na zimu porozprávali s hlavným trérerom A mužstva, ale aj trénerom prípravieka a šéfom športových tried na ZŠ Brusno Patrikom Paliderom.

1. S akým cieľom vstupovalo Brusno do jesennej časti ročníka 2011/2012?

Išli sme do súťaže so snahou podávať čo najlepšie výkony, hrať divácky zaujímavý futbal a byť na popredných miestach v tabuľke byť určite lepší ako v jesennej časti minulého ročníka. K tomu nás zaväzovalo aj zloženie kádra, keďže sa nám podarilo doplniť káder o skúsených hráčov - R. Chomistek, T. Pančík, M. Kubát, S. Čabala, ale aj mladých ambicióznych hráčov I. Varga, T. Hudec, I. Belluš, M. Čief a z hosťovania sa vrátil M. Bošela. V mužstve nás bolo počas jesene viac ako bolo možno potrebné, ale táto situácia súvisela s tým, že niektorí hráči boli počas celého leta v zahraničí, s niektorými sme sa dohodli až počas súťaže a niektorí laborovali so závažnejšími zraneniami. Po zhodnotení aktuálnej výkonnosti sme niektorým umožnili hosťovať v okolitých kluboch, aby u nás zbytočne " nevysedávali" na lavičke.

 2. Ako hodnotíte jesennú časť?

Myslím, že celkove jesenná časť nebola zlá, ale k celkovej spokojnosti nám chýba lepší výsledok zo zápasu v B. Štiavnici a presvedčivejšie výkony v niektorých domácich zápasoch. V celkovom hernom prejave je ešte čo vylepšovať, ale tieto nedostatky budeme riešiť spoločne s hráčmi v príprave a necháme si ich pre seba.

3. Ste spokojný s počtom bodov?

Maximálna spokojnosť by bola, keby sme nestratili ani bod. Vzhľadom na priebeh stretnutia nás mrzí remíza v B. Štiavnici - ak by sme tam zvíťazili tak môžeme byť spokojní.

4. Ktorí  hráči nenaplnili očakávania a naopak ktorí prekvapili?

Každý z hráčov vie alebo cíti, keď mu to nejde alebo sa mu nedarí. Ja ako tréner musím hráčov hodnotiť a rozhodnúť sa ako situáciu, keď sa nedarí riešiť. Buď byť trpezlivý alebo situáciu riešiť upozornením, striedaním, nepostavením, výmenou... . Sledujem pritom aj ako sa hráči správajú, ako dokážu prekážky prekonávať, ako na to reaguje kolektív,... .Mojou snahou je, aby sme v družstve mali dobré vzťahy a pohodu. Taktiež chcem, aby hráči, ktorým sa darí a pracujú na sebe, sú slušní, dá sa na nich spoľahnúť hrali. A to je odpoveď aj na otázku. Tí čo hrávali menej v niečom nenaplnili očakávania. Mladí hráči mávajú väčšie výkyvy vo výkonnosti a preto občas aj príjemne prekvapili ale celkove pre nich platí, aby boli trpezliví a pracovití. Nebudem úplne konkrétny pretože sme tieto veci ešte spolu neriešili.

5. Ako bude vyzerať prechodné obdobie, do kedy budete trénovať?

V prechodnom období budeme trénovať do 9.12.Väčšinou budeme trénovať v telocvični, kde sa budeme venovať rôznym hrám a z časti aj pohybovej príprave. Túto časť ročnej prípravy by sme uzavreli spoločným vyhodnotením.

6. Máte už plán na zimnú prípravu? Kedy začne a kde bude prebiehať? S akými mužstvami sa stretneme?

Zimná príprava je už z veľkej časti naplánovaná. Budeme využívať domáce podmienky. V príprave sa stretneme so zaujímavými súpermi - Podbrezová, Ružiná, Dukla -juniori, Zvolen,...ale aj dorastami Podbrezovej či Dukly. Príprava začne 13.1.2012 o 17.30.

7. Príde v zimnej prestávke aj k nejakým zmenám v kádri?

Skúsenosti z minulosti hovoria aby sme boli pripravení. Po zraneniach by sa mali do prípravy zapojiť P. Belko, T. Klinec, nejaké školské povinnosti bude ešte mať M. Bošela, Budeme sledovať priebeh prípravy a snažiť sa reagovať. V rámci dlhodobej filozofie budeme viac sledovať "domácich" hráčov.

8. Dostanú v zimnej príprave príležitosť aj mladí hráči z dorastu?

Samozrejme, že sledujeme výkonnosť dorastencov/ale aj ostatných mládežníkov- už od prípravky/ - sú tam šikovní chlapci, ktorí majú možnosť navštevovať aj naše tréningy. Tak ako vlani aj tentoraz budú zapojení aj do prípravných zápasov. Dúfam, že pochopia čo od nich vyžadujeme a budú sa snažiť čo najviac "pochytiť" od skúsených hráčov - sú tu hráči s ligovými skúsenosťami -R. Chomistek, T. Pančík, Š. Chrenovský a ďalší slušní hráči od ktorých sa môžu veľa priučiť.

Ďakujem za rozhovor.

Neskôr Vám prinesieme aj vyhodnotenie jesennej časti IV.Ligy JUH ročníka 2011/2012.