Rozhovor s trénerom Paliderom pred jarnou časťou

21.05.2012 10:52

1)  Ako ste spokojný s priebehom zimnej prípravy a ako ju hodnotíte?
Zimných príprav som už absolvoval veľa a aj pohľady na jej obsah sa menia. Viem si predstaviť čo všetko by sme mali robiť , my sme sa prispôsobili súťaži a domácim podmienkam. Až príliš veľa sme museli trénovať v telocvični. Ešte šťastie, že nám praje počasie - je sucho a rýchlo sa roztopil sneh a mohli sme absolvovať niekoľko tréningov na domácej tráve. Odohrali sme 3 prípravné zápasy na prírodnej tráve. Súperi v príprave boli nároční, väčšinou z vyšších súťaží. Preverili nás a ukázali kde máme rezervy.

2)  Ako sú hráči pripravený na vstup do jarnej časti sezóny?
Tí čo sa pravidelne zúčastňovali tréningov by mali byť pripravení primerane. Účasť na tréningoch - hlavne v závere bola slabšia, to sa môže prejaviť. Okrem fyzickej pripravenosti je však dôležitá aj psychická odolnosť , zdravotný stav a hráčska inteligencia. Rezervy máme v taktickej príprave a pobyte na "veľkom ihrisku", brankári sa musia tiež vyrovnať s deficitom veľkej plochy a bránky. Ak postupne odstránime tieto nedostatky tak dobehneme zameškané.

3)  Ste spokojný s mužstvom, myslíte si že sa skôr oslabilo alebo posilnilo?
Ja verím hráčom, ktorých máme. Trošku sme chceli káder zúžiť. Škoda, že v závere prípravy sa vyskytli aj dlhodobejšie zranenia. Družstvo, ktoré chce byť úspešné musí mať v sebe zdravú konkurenciu. Ak toto pochopia všetci a bude fungovať "kabína" tak budeme silní.

4)  Aké sú plány do jarnej časti?
Hrať pekný kombinačný futbal s dostatočnou efektivitou v zakončení. Ďalej budovať dobrú súčinnosť na ihrisku aj mimo neho. Futbal bude potom baviť hráčov aj divákov.

5)  Kto bude najväčším súperom Brusna?
My sami. Myslím, že je to náš celoslovenský problém. V rýchlosti uspokojenia sa a podceňovaní sme majstri sveta. A viem ešte o nejakých súperoch ale to sa nemôže hovoriť nahlas.

6)  S akým umiestnením budete po jarnej časti spokojný?
Spokojný budem, keď budú diváci, hráči a funkcionári odchádzať z ihriska spokojní.