Brusno – Badín 2:1 (0:1)
góly:Szczepaniak, Turák – Plško
ŽK:Kútik
rozhodovali:Holas – Čičmanec,Budáč
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,Belko,Borbély-Kukula(75.Kováčik),Turák,Sojak,Szczepaniak (87.Bošela)-Varga(55.Chrenovský),Púchy
Badín:Polóny-Kútik(69.Riša),Poliak,Dlhoš,Prikryl-Konder-Plško(62.Švec),Libič,Lešták,Ďurta-Výlupok
KOMENTÁR K ZÁPASU
Úvod patril mierne hosťom, ktorý držali loptu na svojich kopačkách. To však netrvalo dlho a od 5.minúty prebrali iniciatívu domáci futbalisti. Ako prvý ohrozil bránu hostí Turák, jeho strela letela tesne nad bránu. V 11.minúte skúšal šťastie po prihrávke Szczepaniaka Kukula, ale mieril priamo do rúk Polónyho. O minútu na to hlavičkoval po rohu Sojaka Púchy tesne vedľa ľavej žrde. Domáci mali hru naďalej pod kontrolou a potrebovali nájsť škulinku v hosťujúcej obrane, aby sa dokázali presadiť. Hostia mohli hroziť jedine z občasného protiútoku. A to sa aj stalo. V 28.minúte našiel center Prikryla v šestnástke Plška a ten krížnou strelou prekonal Škubáka. Domácich tento moment zaskočil a chvíľu im trvalo kým sa opäť dostali do hry. V 43.minúte našla prihrávka na päťke Turáka a jeho zakončenie letelo vysoko nad bránu hostí. Do prestávky mali domáci ešte jednu šancu na skórovanie, keď Szczepaniak prešiel cez dvoch hráčov a jeho strela skončila opečiatkovala brvno Polónyho brány.
Do druhého polčasu nastúpili domáci s jednoznačným cieľom zvrátiť nepriaznivý stav zápasu. V 47.minúte potiahol loptu po pravej strane Giertl a jeho zakončenie minulo ľavú tyč. V 48.minúte dostal na ľavej strane loptu do behu Szczepaniak a popri vybiehajúcemu Polónymu vyrovnal na 1:1. Brusno naďalej útočilo aby vsietilo druhý gól. V 56.minúte Púchy mieril vedľa ľavej žrde. Hostia mali dobrú šancu na skórovanie v 63.minúte. Konder dostal loptu za obranu, Škubák zaváhala a hosťujúci hráč si popri ňom hodil loptu, ktorú Gemzický odkopol do bezpečia. V 65.minúte skončil priamy kop Chrenovského v náručí brankára Badína. V 69.minúte vystrelil Lešták Škubák jeho strelu vyrazil na roh. O minútu na to mohlo zahrmieť na druhej strane. Púchy prihral Chrenovskému a jeho prudká strela skončila na tyči z vonkajšej strany brány. V 71.minúte sa zopakovala situácia z 48.minúty. Szczepaniak dostal prihrávku na ľavej strane postupoval na Polónyho, ale tento krát bol úspešnejší hosťujúci brankár. Domáci sa dočkali vytúženého gólu v 73.minúte. Po skrumáži v hosťujúcej šestnástke sa lopta odrazila k Turákovi a jeho štvrtá šanca sa už skončila gólom. Hostia si ešte dokázali vypracovať šance na vyrovnanie. Najskôr v 83.minúte hlavičkoval po rohu Poliak nad a v 85.minúte sa uvoľnil v šestnástke domácich Libič a jeho strelu musel domáci brankár vyraziť na roh. Diváci videli bojovný futbal, v ktorom chýbalo viac futbalového umenia najmä na strane domácich. 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kalinovo - Brusno 3:1 (1:0)
góly:
Hazucha 2, Radič - Púchy
ŽK:Koták, Prepelica - Sojak, Szczepaniak, Belko, Chrenovský
rozhodovali:Košarnik - Kucharský,Libiak
Kalinovo:Lauko-Melicher,Juhaniak,Ivan,Prepelica,Pešič,Radič(89.Hronec),Koták(58.Štefánik),Hazucha (88.Kolka),Balaško,Paľaga
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Kováčik(85.Bošela)-Giertl,Turák,Sojak(69.Kukula), Szczepaniak-Púchy,Chrenovský(76.Varga)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Hostia pricestovali do Kalinova po siedmych zápasoch bez prehry, čo im v tomto zápase dávalo šancu zabojovať ešte o druhé miesto. Hneď mali aj prvú šancu, ale po skrumáži z rohu nedokázali loptu dopraviť do siete. Zahrmieť mohlo na druhej strane, ale strelu Radiča Škubák vyrazil na roh. Domáce mužstvo malo obrovskú šancu na skórovanie v 13.minúte, keď dostal Radič kolmú prihrávku za obranu hostí a spolu s Kotákom postupovali sami na hosťujúceho brankára, no Radič miesto prihrávky na úplne voľného spoluhráča volil zakončenie a to Škubák nohou zneškodnil. Po tomto okamihu sa hra viac odvíjala medzi šestnástkami a domáci si vypracovali len strely z väčších vzdialeností, ktoré nemierili medzi tri žrde. Gólovo sa dokázali presadiť domáci v 38.minúte, keď hosťujúca obrana najskôr odvrátila jeden center do šestnástky, no následný prešiel celou šestnástkou, kde na zadnej žrdi stál Hazucha a jeho strela na prvú žrď skončila v sieti.
Druhý polčas začali domáci nervózne, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól. Turák posunul loptu Púchymu, ktorý využil pošmyknutie Melichera a krížnou strelou z vnútra šestnástky vyrovnal. Domáci po tomto okamihu trochu znervózneli a hostia mali hru pod kontrolou. Domáci hrozili hlavne po štandardkách. Po rohu v 64.minúte sa oprel do odrazenej lopty Prepelica, ale Škubák jeho strelu s námahou vyrazil a dorážka Hazuchu skončila na bočnej sieti. Obrovskú šancu na skórovanie mali hostia v 70.minúte. Domáci zahrávali roh, ktorý Škubák chytil jeho dlhý výkop našiel Púchyho, ktorý podržal loptu počkal na Giertla a prihral mu do čistej šance a jeho zakončenie domáci Lauko zneškodnil. Domácim to pridalo veľa psychických aj fyzických síl a začali na ihrisku dominovať. V 79.minúte domáci zaútočili po pravej strane, v šestnástke sa k lopte dostal Hazucha otočil sa okolo Belka a strelou z rohu päťky popod padajúceho Škubáka naklonil misky váh na domácu stranu. Aj keď sa hostia snažili ešte vyrovnať už nemali dostatok síl na zmenu výsledku. Naopak domáci pridali do otvorenej obrany ešte jeden gól. Hazucha prihral z pravej strany pred bránu, kde bol Radič a aj keď loptu dobre netrafil zakončením do protipohybu hosťujúceho brankára stanovil konečný výsledok zápasu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------   
Krásno n/Kysucou - Brusno 1:1 (1:0)
góly:
Blahuta (11m) - Chrenovský
ŽK:Švábik - Škubák, Belko, Gemzický
rozhodovali:Krajči - Juríček,Hrivík
Krásno:Šustek-Timek,Švábik,Blahuta,Labuda-Pagáč,Padala,Šidlo,Koleno-Tomčala,Macura
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Kováčik(85.Širka)-Giertl,Turák,Sojak,Szczepaniak-Chrenovský(80.Kukula),Púchy
KOMENTÁR K ZÁPASU
Za silného dažďa začali lepšie hostia. Po rýchlej akcii, ktorú potiahol Giertl zakončoval Púchy do pravej žrde domácej brány. Domáci sa zamerali hlavne na pozornú defenzívu a veľmi sa do útočných akcií nedostávali. a ak aj áno, končili ešte pred šestnástkou.Hostia držali viac loptu na svojich kopačkách, avšak ďaleko od hosťujúcej brány a tak hŕstka divákov sa nemala moc na čo pozerať.  Ďalšie vzrušenie prišlo v 35.minúte, kedy do šestnástky vnikol domáci Labuda, kde ho zastavil Gemzický, začo sa domáce mužstvo dožadovalo pokutového kopu, no píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá. To však neplatilo o 3.minúty neskôr. Do súboja tých istých dvoch hráčov sa pridal ešte hosťujúci Kováčik a teraz už píšťalka zaznela a domáci kopali pokutový kop. K lopte sa postavil domáci kapitán Blahuta a s prispením pravej žrde otvoril skóre zápasu. 
Druhý polčas začal tak ako prvý. Aktívnejší hostia sa však dočkali aj odmeny. A to v 55.minúte, keď Púchy prestrčil na Chrenovského a jeho krížna strela skončila za chrbtom Šusteka. Predtým mali domáci možnosť skórovať po zaváhaní hosťujúcej obrany, ale zakončenie Macuru bolo slabé. Krásno viac bránilo a snažilo sa využívať rýchle protiútoky, ktoré hostia zastavovali nedovolene. Po jednom z nich kopali domáci priamy kop, ktorý hosťujúci Škubák neudržal a v skrumáži Turák odkopol loptu do bezpečia. Hostia mali esšte náznaky dobrých akcií, ale nedokázali ich doviesť do šancí, z ktorých by mohli skórovať.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Brusno - Nová Baňa 3:0 (3:0)
góly:
Sojak, Chrenovský, Szczepaniak
ŽK:Uličný
rozhodovali:Horák - Bútora,Chudý
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Kováčik-Giertl,Turák(80.Širka),Sojak(72.Bošela),Szczepaniak-Chrenovský(70.Kukula),Púchy
N.Baňa:Krnčan-Horniak,Rudzan(46.Budinský),Krammer,Tóth(58.Barák),Uličný,Kminiak,Petráš (77.Marek),Jenes,Wolf,Čákovský
KOMENTÁR K ZÁPASU
Súťaž pokračuje v rýchlom slede a tento krát sme na domácom ihrisku privítali súpera, s ktorým sa nám moc nedarí. Z doterajších troch zápasov v tejto súťaži sme súpera nedokázali ani raz poraziť. Aj tento krát to boli hráči Novej Bane, ktorí mali úvodnú šancu zápasu. Na pravej strane prebral loptu Uličný a z vnútra šestnástky vyskúšal pozornosť Škubáka, ktorý bol pripravený a jeho strelu vyrazil. Domáci mali šancu v 9.minúte a tú aj využili. Po ľavej strane potiahol loptu Szczepaniak, našiel Giertla, ktorý priťukol Sojakovi a ten krížnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu. Potom prebrali iniciatívu hostia a mali viacej z hry. Pozorne hrajúca domáca obrana ich do ničoho nepustila a tak sa ich snaha končila na hranici šestnástky. V 17.minúte sa ocitol pred brankárom Púchy, ale neskóroval. O dve minúty neskôr strieľal spoza šestnástky Turák, hosťujúci Krnčan jeho pokus kryl. V 27.minúte predviedli hostia modernú futbalovú akciu po centri z pravej strany hosťujúci Petráš predskočil Giertla a prudkou hlavičkou rozvlnil sieť. Gól však neplatil pre postavenie mimo hry. Potom prišli opäť chvíle domácich. Najskôr si v 37.minúte na roh Sojaka naskočil Chrenovský a bolo 2:0. o dve minúty neskôr ušiel po ľavej strane Szczepaniak a strelou povedľa vybiehajúceho brankára skóroval.
Cez polčas bol v kabíne hostí riadny krik, no ani to hosťujúcim hráčom nepomohlo. Domáci naďalej držali loptu na svojich kopačkách a hostí nepúšťali do šancí. V 48.minúte narážačku domácich v poslednej chvíli zblokovala hosťujúca obrana. Hostia sa dostali pred bránu domácich až v 55.minúte a strelu Tótha Škubák vyrazil na roh. Najväčšiu šancu na zníženie mali hostia v 62.minúte. Ofsajdovej pasci sa vyhol striedajúci Budinský ale jeho samostatný nájazd domáci brankár zneškodnil. Domáci umne držali loptu, čo bolo pre hostí dosť frustrujúce, keďže sa museli pohybovať bez lopty. V 76.minúte hostia vystrelili, ale Škubák v spolupráci s Gemzickým šancu zneškodnili. Domáci mohli svoje víťazstvo prikrášliť v 86.minúte, ale center Kováčika hlavičkoval Púchy nad bránu hostí. Domáci tak až na štvrtý pokus dokázali zdolať Novú Baňu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------  
Rakytovce - Brusno 0:2 (0:1)
góly:
Chrenovský, Púchy
ŽK:Rafanides, Murín - Púchy
ČK:Styk
rozhodovali:Oružinský - Dodok,Urda
Rakytovce:Mráz-Piliar(81.Styk),Bánovský,Gašpar,Kaľavský-Kohút,Rafanides-Kupka(87.Jakab), Považanec,Turčan-Murín
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,Borbély,Kováčik-Varga(89.Knižka),Turák,Sojak(70.Kukula), Szczepaniak-Chrenovský(77.Kušion),Púchy 
KOMENTÁR K ZÁPASU
Od začiatku zápasu sa hral taktický futbal. Prvú šancu na skórovanie mal v 11.minúte domáci Murín, ale jeho pokus hosťujúci Škubák vyrazil nad bránu. Z následného rohu hlavičkoval Bánovský vedľa. Opäť sa potvrdilo nedáš dostaneš. Chrenovský si prebral loptu chrbtom k bráne na hranici šestnástky a strelou z otočky k žrdi prekonal domáceho Mráza. Po tomto okamihu boli domáci trošku zaskočení a nedokázali sa dostať do šancí. Hrozili len zo štandardiek a ani tie im úspech nepriniesli. Hostia mali ďalšiu možnosť na skórovanie v 33.minúte, keď sa na ľavej strane uvoľnil Szczepaniak. ale domáci brankár bol pozorný. O minútu neskôr centroval Rafanides z pravej strany a Turčanové zakončenie skončilo tesne vedľa ľavej žrde hosťujúcej brány. V závere polčasu centroval Kupka a Škubák jeho pokus stihol nadvihnúť pred dobiehajúcim Turčanom.
Do druhého polčasu nastúpili mužstvá s rozdielnou taktikou. Kým domáci potrebovali skórovať, hostia sa zamerali na bránenie jednogólového vedenia a spoliehali sa na brejkové situácie do otvorenej domácej obrany. Tá sa im naskytla v 49.minúte, keď Varga prihrával na Púchyho, ktorý umne loptu prepustil Chrenovskému, ktorého strela z mierneho uhla našla pripraveného domáceho Mráza. V 54.minúte poslal Považanec strieľanú prihrávku pred bránu hostí a tá trafila žrď z vonkajšej strany. V 63.minúte prihrával domáci Rafanides malú domov, no nevšimol si dobiehajúceho Púchyho, ktorý postupoval sám na Mráza, v šestnástke ho križoval Gašpar a po dvojnásobnej zasekávačke zakončil do domáceho brankára. Domáci mali dobrú príležitosť na skórovanie v 69.minúte. Domáci Kohút zahrával priamy kop z 25 metrov a hosťujúci Škubák vyrazil na roh so šťastím, keď ho trafila do hlavy. Hostia naďalej pozorne bránili a domácich púšťali len k propagačným strelám, ktoré končili prevažne vedľa hosťujúcej brány. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal v 83.minúte domáci Murín, ale prízemný center Styka nedokázal z blízka usmerniť do brány. V závere zápasu, keď už domáci vrhli všetky sily do útoku skórovali hostia druhý krát. Strelu Kohúta z hranice šestnástky zblokoval Gemzický, odrazila sa k Púchymu, ktorý po svojom samostatný únik z vlastnej polovice obišiel Mráza a zakončil do odkrytej brány.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Pohronie B - Brusno 1:2 (1:1)
góly:
Abrahám - Chrenovský, Púchy
ŽK:Macejko, Dobrota, Šimon - Borbély
ČK:Hanus - Belko
rozhodovali:Holas - Čičmanec, Budáč
Pohronie B:Packo-Macejko,Balogh,Gajdoš,Dobrota,Hanus,Kukučka(31.Bodor),Abrahám, Šimon,Urgela, Gregáň
Brusno:Škubák-Giertl,Borbély,Belko,Kováčik-Turák,Kukula-Varga(88.Knižka),Chrenovský(90.Parobek), Szczepaniak-Púchy
KOMENTÁR K ZÁPASU
Hostia opäť nastúpili proti mužstvo z chvosta tabuľky. A tak ako býva u nich v týždni zvykom opäť v oklieštenej zostave. A to malo vplyv aj na jeho úvod. Domáci mali väčšie držanie lopty a hostia sa zmohli len na nakopávané lopty, ktoré nemohli ohroziť domáce mužstvo. Prvý náznak šance mal Szczepaniak, ktorý potiahol loptu po ľavej strane, hodil si ju na stred ihriska a jeho strela bola veľmi nepresná. Naopak domáci mali svoju prvú šancu oveľa väčšiu. v 14.minúte po centri z ľavej strany jeden z domácich hráčov hlavičkoval do brvna Škubákovej brány. A opäť sa potvrdilo vo futbale stále omieľané nedáš dostaneš. Hostia prakticky z prvého kombinačného útoku skórovali. Turák  posunul na šestnástke loptu Chrenovskému a jeho krížna strela skončila za Packovím chrbtom. Domácich gól zaskočil a začali lopty viac nakopávať. Po jednom dlhom pase domácich musel hosťujúci brankár hlavičkovať za svojou šestnástkou a na nešťastie strafil dobiehajúceho Abraháma, od ktorého sa lopta odrazila do siete. Ešte jednu šancu na skórovanie mal domáci Urgela, ale jeho strela z priameho kopu opečiatkovala len brvno Škubákovej brány. Po tomto okamihu hra mužstiev skĺzla do priemeru, kde sa vyskytovalo veľa nepresností.
Do druhého polčasu nastúpili opäť lepšie domáci a napriek tomu, že mali na ihrisku o hráča menej boli aktívnejší. Vyloženú šancu si však nedokázali vypracovať. V 58.minúte zahrávali domáci priamy kop z hranice 20 metrov a strelu Urgelu hosťujúci brankár vyrazil. V 61.minúte po dlhej nakopnutej lopte fauloval Belko Abraháma a sily na ihrisku sa vyrovnali. Hosťom sa rozpadla obrana, čo bolo aj cítiť. Zaskakujúci stopér Chrenovský spravil chybu v rozohrávke, ktorú našťastie domáci nedokázali využiť. V 74.minúte ušiel po ľavej strane domáci Gregáň a jeho krížnu strelu Škubák kryl. Keby prihral lepšie postavenému Baloghovi, domáci mohli mať ešte čistejšiu šancu na skórovanie. V 78.minúte opäť priamy kop Urgelu tento krát zblokoval hosťujúci múr. Hostí mohol poslať do vedenia Varga, ale jeho strelu Packa vyrazil na roh. Obrovskú šancu na skórovanie mali domáci v 84.minúte. Na rohový kop si naskočil Abrahám a hosťujúci Škubák jeho hlavičku bravúrne vyrazil na bránkovej čiare. A opäť sa potvrdilo nedáš dostaneš. Hostia potiahli akciu po ľavej strane, Turák si v šestnástke obhodil domáceho obrancu, prihral Púchymu, ktorý dostal hostí opäť do vedenia. V závere zápasu sa domáci snažili o vyrovnanie, ale ich snaha nič nepriniesla a tak si tri body hore Hronom odviezli hráči z Brusna.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Brusno - Tisovec 1:0 (1:0)
gól:
Púchy
ŽK:Giertl - Tyčiak,Šavlík
rozhodovali:Budáč - Libiak,Holas
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,Belko,Borbély-Kukula(65.Kováčik),Turák,Sojak(71.Bošela(88.Kušion), Szczepaniak-Varga-Púchy
Tisovec:Belica-Vrabec,Brndiar,Cimerman,Levický,Sudor,Bobok,Slovák,Sedliak,Šavlík,Tyčiak
KOMENTÁR K ZÁPASU
V zápase mužstiev z opačných pólov tabuľky bolo od úvodu jasné, kto bude diktovať tempo. Už v 3.minúte vyslal prvú strelu Turák, tá však nemierila medzi žrde. V 8.minúte dostal prihrávku Varga, zasekol obrancu, ale premeškal správny okamih na skórovanie a z jeho šance nebolo napokon nič. Hostia mohli skórovať po chybnej rozohrávke Belka, ale Škubák včasným vybehnutím zmaril šancu Cimermanovi. Domáci naďalej produkovali aktívnu útočnú hru, z ktorej pramenili aj šance. V 14.minúte bol na hranici šestnástky faulovaný Szczepaniak a priamy kop Púchyho letel tesne vedľa brány hostí. O dve minúty neskôr zakončoval Kukula, ale ani tento krát z toho nič nebolo. V 18.minúte po roho Sojaka hlavičkoval Púchy nad bránu Belicu. Hostia hrozili len občasnými výpadmi. Po jednom z nich ušiel po ľavej strane Bobok a jeho spätnú prihrávku v poslednej chvíli odkopol Turák. Ďalšiu šancu domácich mal Szczepaniak, no jeho strieľaný center neskončil v bráne a nedočiahol naň ani Gemzický. Najväčšiu šancu hostí mal v 34.minúte Levický, ale s jeho strelou z priameho kopu Škubák so šťastím vyrazil do žrde, odkiaľ sa odrazila do hry. Táto šanca hostí domácich nezaskočila a už o dve minúty dostal Szczepaniak prihrávku od Púchyho a jeho strela z vnútra šestnástky skončila mimo brány. v 41.minúte prebral loptu na polke ihriska Púchy, obišiel hosťujúceho obrancu a povedľa vybiehajúceho Belicu otvoril skóre. Domáci mohli ísť do šatní s dvojgólovým vedením, no to by musel Varga využiť svoju šancu, keď po prihrávke od Púchyho sa ocitol sám pred Belicom, no ani tento krát ho nedokázal prekonať.
Do druhého polčasu ako by nastúpili iné mužstvá. Domáci upustili od svojej hry a Tisovec bol akoby pokropený živou vodou. Hostia boli pohyblivejší, agresívnejší a viac sa tlačili na domácu polovicu. V 61.minúte strelu Szczepaniaka vyrazil Belica. Hostia mohli vyrovnať v 70.minúte, ale hlavičku Cimermana Škubák vyrazil. Hostia naďalej držali divákov v napätí, či sa im podarí vyrovnať. Ďalekonosnú strelu Tyčiaka Škubák na dva krát zneškodnil. Najväčšiu šancu domácich v druhom polčase mal v 85.minúte Púchy, keď dostal prihrávku od Szczepaniaka, zasekol si obrancu a aj brankára, no nedokázal zakončiť tak aby skóroval. V 90.minúte išla krížna strela Szczepaniaka vedľa brány hostí. Hostia boli v druhom polčase lepším mužstvom a len vďaka dobrej defenzíve domácich sa im nepodarilo skórovať.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
L.Štiavnica - Brusno 0:1 (0:0)
gól:
Púchy
ŽK:Mahút - Sojak
rozhodovali:Čičmanec - Petrinec,Kuchársky
L.Štiavnica:Žiaran-Gejdoš,Mahút,Dzuriak,Baran,Chovanec,Pilát,Tomko(78.Kendera),Callo,Kajan (72.Šida),Koedam(46.Greguška)
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Kováčik-Turák,Sojak-Kukula(64.Bošela),Varga(90.Kušion), Szczepaniak-Púchy
KOMENTÁR K ZÁPASU
V zápase dvoch mužstiev z opačných pólov tabuľky začali lepšie domáci. V 8.minúte vystrelil z diaľky Tomko a Škubák so šťastím hlavou vyrazil loptu nad brvno. O dve minúty neskôr mali šancu aj hostia z Brusna. Priamy kop Púchyho hlavičkoval na prednej žrdi Varga tesne vedľa žrde. Domáci mali naďalej tlak na hosťujúcu bránu, čo pramenilo z ich štýlu hry, nakopávania lôpt na dvoch vysokých útočníkov Tomka a Chovanca. V 20.minúte hlavičkoval na päťke práve Chovanec, ale Škubák sa blysol na čiare reflexívnym zákrokom. Od tohto momentu bolo na oboch stranách dosť nepresností a žiadne z mužstiev si do konca polčasu nevypracovalo gólovú príležitosť.
Do druhého polčasu nastúpili lepšie domáci futbalisti a vytvorili si tlak, s ktorým malo hosťujúce mužstvo mierne problémy. Dobre hrajúca obrana hostí s dokázala poradiť s tým bez ujmy na svojom gólovom konte. Čo sa nepodarilo domácim vyšlo hosťom na sto percent. v 61.minúte zafungovala spolupráca Varga - Púchy a druhý menovaný krížnou strelou od žrde otvoril skóre zápasu. Domáci boli z toho zaskočení a tak v tejto fáze hry boli lepší hostia. V 65.minúte mal šancu na vyrovnanie Tomko, jeho priamy kop Škubák najskôr vyrazil, ale k dorážke domácich nepustil. Naďalej sa hral celkom dobrý futbal, keď obe mužstvá mali fázy keď ohrozovali súperovu bránu. Hostia mali šancu po priamom kope kope Púchyho, ale jeho strela skončila v strede domácej brány. Do väčších šancí sa dostávali domáci. Najskôr skončila strela domáceho hráča na pravej žrdi Škubákovej brány a o pár minút, keď už bolo ihrisko pokropené dažďom Chovancova strela nepríjemne skočila pred hosťujúcim brankárom, ale ten si ustrážil čisté konto. Škubákovú pozornosť vyskúšal aj Kendera, ale jeho slabá strelu mu nenarobila problémy. Domáci to skúšali aj z diaľky, ale v bráne hostí stál pozorný Škubák. V samom závere hrali už domáci vabang, ale nedokázali si vytvoriť čistú gólovú príležitosť. Hosťom sa podarilo získať stratené body z domáceho zápasu s Makovom a v jarnej časti na ihriskách súperov ešte neprehrali. Pochvalu si zaslúži aj trojica rozhodcov, ktorí odviedli kvalitný výkon, akých by malo byť v tejto súťaži omnoho viac.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------    
Brusno - Makov 0:1 (0:0)
gól:
Šustek
ŽK:Varga, Kováčik, Chrenovský - Bezák, Korček, Šustek
rozhodovali:Oružinský - Libiak,Gonda
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,Borbély,Kováčik(84.Sojak)-Gonos(72.Kušion),Kukula-Bošela,Varga, Szczepaniak-Chrenovský
Makov:Dička-Korček,Číž,Bezák,Pavlica,Pliešovský,Polka(90.Vidosavljevič),Kucej,Kutorík,Le Giang,Šustek
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci nastúpili do zápasu značne oslabení, keď im pre karty a chorobu chýbala štvorica hráčov základnej zostavy. Úvod zápasu bol aktívny z oboch strán. Najskôr mali šancu na skórovanie domáci. V 10.minúte sa v šestnástke uvoľnil Chrenovský a hosťujúci obranca ho zastavil faulom. K nariadene penalte sa postavil sám faulovaný, ale jeho pokus hosťujúci Dička zneškodnil. Domáci zostali potom trošku zaskočení, čo využili hostia. Začali sa viac tlačiť na domácu polovicu, z čoho pramenila aj strela Kuceja, ktorú Škubák s námahou vyrazil na roh. Makov bol naďalej aktívny a držal domácich pred vlastnou bránov. Po rohu hostí hlavičkoval Číž nad domácu bránu. Domáci mohli skórovať po úniku Szczepaniaka cez celé ihrisko, ale jeho prihrávka išla Vargovi na päty a tak nedokázal ohroziť bránu hostí. Zvyšok polčasu sa odohrával prevažne medzi šestnástkami a ani jedno z mužstiev si nevypracovalo gólovú príležitosť.
Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia. Priamy kop Polku skončil tesne vedľa ľavej žrde domácich. Aktívnejší hostia nepúšťali Brusno do nejakých šancí a robili problémy domácej obrane, ktorá si v niekoľkých prípadoch musela pomôcť faulom a tak mali hostia šance na skórovanie zo štandardných situácií. v zakončení neboli presní. V 64.minúte bolo všetko inak. Dlhú loptu na Le Gianga Kováčik zluftoval, prihral Šustekovi, ktorý strelou spoza dvoch hráčov prekonal Škubáka. V 67.minúte opäť po chybe Kováčika mali hostia kopať pokutový kop, asistent rozhodcu však signalizoval faul pred pokutovým územým. Z priameho kopu Le Giang neskóroval. V 70.minúte strelu Pliešovského Škubák kryl. V 73.minúte sa k lopte dostal Chrenovský, jeho strelu Dička vyrazil pred Vargu, ktorý si loptu zbytočne preberal a tá mu odskočila do rúk na zemi ležiaceho brankára. V prípade strely z prvej by to bol zrejme gól. V záverečnej desaťminútovke domáci zatlačili, mali výhody štandardných situácií, ale nedokázali skórovať a tak sa z víťazstva tešili hostia.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Teplička n/Váhom Dolná Tižina - Brusno 1:1 (0:0)
góly:
Králik - Turák
ŽK:Dirgas, Mravec - Borbély, Belko, Púchy, Gemzický, Škubák
ČK:Belko, Púchy
rozhodovali:Moják - Jakubjak,Súhrada
Teplička:Jurčenko-Dirgas,Miko,Mravec,Petruš-Hruboš,Králik,Bugala,Murárik(21.Tabak)-Milec,Filo

Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Kováčik-Turák-Szczepaniak,Kukula,Sojak,Kušion(39.Varga (89.Giertl)-Púchy
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie, čo bolo spôsobené aj taktikou hostí, ktorí sa zamerali na dobrú defenzívu. Paradoxne prvú nebezpečnú strelu vyslali hostia, keď Kováčik napriahol z ľavej strany a domáci brankár Jurčenko sa musel natiahnuť, aby loptu vyrazil na roh. Z neho mali hostia ďalšiu príležitosť, no center Kušiona mal Belko na dlhú nohu a poslal loptu mimo brány. Potom prišli k slovu aj domáci. Najskôr Filo vystrelil do stredu hosťujúcej brány a potom strieľaný priamy kop Petruša Škubák vyboxoval do bezpečia. Domáci mali naďalej loptu na svojich kopačkách, ale vyložené šance neprichádzali. Po akcii z pravej strany mal hosťujúci brankár problém z centrovanou loptou, ale dokázal ju poslať nad brvno svojej brány. Ďalší nepríjemný priamy kop domácich vyrazil brankár hostí na roh. A tak bol po prvom polčase stav nerozhodný.
Druhý polčas sa začal propagačnou strelou domáceho Fila. Potom však mali hostia tisíc percentnú šancu. Szczepaniak potiahol po ľavej strane, odcentroval a Varga z 3 metrov netrafil odkrytú bránu domácich. Aj po tomto momente hrali hostia aktívne a presadzovali sa hlavne po ľavej strane, kde bolo aktívne duo Kováčik – Szczepaniak, pričom hlavne druhý menovaný robil domácej obrane problémy svojou rýchlosťou. To sa potvrdilo v 62.minúte, keď jeho únik zakončoval z veľkého uhla, no napriek tomu narobil domácemu brankárovi problémy a loptu odrezenú od žrde napálil Turák do siete a hostia viedli. Po tomto momente domáci pridali a pritlačili hostí na svoju polovicu. Tí však naďalej držali domácich v napätí, lebo hrozili z brejkov. Domáce mužstvo napriek prevahe si dokázalo vypracoval len strelecké pozície z diaľky, ktoré nemohli ohroziť Škubákovu bránu. Dobrú šancu na vyrovnanie mali v 76.minúte, kedy zahrávali rohový kop, ktorý Szczepaniak neodkopol a zakončenie domácich skončilo presne v náručí hosťujúceho brankára. O štyri minúty boli už domáci úspešní. Pretiahnutý center z pravej strany prešiel až na Vargu, ktorý loptu dobre nezakryl, dostal sa k nej Filo a jeho spätnú prihrávku nacentroval jeden z domácich hráčov do šestnástky hostí. Škubák loptu vyboxoval do Belka, od ktorého sa lopta dostala ku Králikovi a ten nemal problém loptu dopraviť do siete. Domáci sa snažili pridať ešte jeden gól a strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 86.minúte posúdil hlavný rozhodca stret Belka s domácim hráčom ako nedovolený a po druhej žltej karte sa musel porúčať pod sprchy. V nadstavenom čase dostal druhú žltú kartu za rečnenie Púchy a tak isto sa porúčal pod sprchy. Hostia síce získali bod, no stratili dvoch hráčov, pričom hlavne absencia Belka bude citelná.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brusno - Čadca 2:0 (1:0)
góly:
Púchy (11m), Chrenovský
ŽK:Púchy - Michalina, Stenchlák, Kulla
rozhodovali:Butora - Chudý,Nemček
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Kováčik-Kukula(46.Chrenovský),Turák-Giertl,Sojak (87.Kušion),Szczepaniak(73.Bošela)-Púchy
Čadca:
Hlava-J.Tlelka,Stenchlák,T.Tlelka,Kubišta-Zubka,Michalina,Jašurek(65.A.Kulla),Jarabica-Kulla (77.Melicháč),Vnuk(86.Kuric)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Hostia pricestovali do Brusna s omladeným kádrom a podľa toho prispôsobili aj taktiku zápasu. Zamerali sa na dobré bránenie a snažili sa hrať na brejky. Brusno v prvom domácom zápase chcelo potešiť svojich fanúšikov víťazstvom. Toto sa snažil už v 7.minúte naplniť Giertl, keď prešiel cez dvoch hráčov hostí a jeho krížna strela minula hosťujúcu bránu. Domáci mali viac z hry a stále držali loptu na svojich kopačkách. Hostia sa dostali do šance po strate lopty Púchyho, ale ich rýchly brejk zastavil Belko. Ani tento okamih domácich nepribrzdil a Giertlov center poslal Púchy do nôh Hlavu. Domáci naďalej nepúšťali Čadcu do šanci a sami sa naopak pokúšali streliť gól. Ďalekonosnú strelu Turáka s námahou vyrazil Hlava. Domáce šance sa rodili hlavne po pravej strane, kde bol aktívny tandem Giertl - Borbély. Po Giertlovom centri hlavičkoval v páde Púchy do rúk hosťujúceho brankára. V závere polčasu mali domáci výhodu pokutového kopu. Ten rozhodca odpískal až na druhý pokus, keďže najskôr bol faulovaný Szczepaniak, no píšťalka zostala nemá. O pár sekúnd bol faulovaný Púchy a vtedy už zaznel hvizd. K lopte sa postavil tradičný domáci exekútor a otvoril skóre zápasu. Bol to gól priamo do šatne.
Do druhého polčasu domáci tréner spravil zásah do zostavy a negatívne to ovplyvnilo hru domácich. Tí si razom nevedeli poriadne prihrať a nedokázali tak držať hostí pred vlastnou bránou. V 51.minúte dostal prihrávku striedajúci Chrenovský a jeho strela bez prípravy vyprášila rukavice hosťujúceho brankára. Hostia sa potom osmelili a začali viac vystrkovať rožky. Vytvorili si tlak ale vážnejšiu šancu si nedokázali vypracovať. Až na jeden okamih, keď strela spoza šestnástky narobila Škubákovi problémy, ale na dva krát ju vyriešil. Domáci pohrozili po priamom kope Sojaka, no hlavička Turáka išla nad hosťujúcu bránu. Domáci sa nedokázali vyrovnať s tlakom hostí a v útočnej fáze boli neškodní, ale hostia tak isto neohrozovali domácu bránu. Upokojúci gól sa domácim podarilo streliť v 86.minúte. Hostia mali výhodu autového vhadzovania na domácej polovici, stratili však loptu, Sojak ju poslal na Chrenovského, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci a samostatný únik od polky ihriska zakončil kľučkou na brankára a druhým domácim gólom. Brusno si muselo tri body vybojovať, aj keď hra nebola pre divákov atraktívna.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lučenec – Brusno 1:1 (0:1)
góly:Husanik – Púchy (11m)
ŽK:Fizeľ, Husanik – Szczepaniak, Púchy, Kováčik, Belko, Bošela, Chrenovský
rozhodovali:Petrinec – Kuchársky,Košarnik
Lučenec:Dohnálek-J.Marcinek,Kovanič,Fízeľ,Sarvaš-Lavrík,Pipíška(64.M.Marcinek),Boháčik,Rácz-Husanik,Iskra
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,Belko,Kováčik(70.Bošela)-Borbély,Turák,Soják,Szczepaniak-Varga (46.Kukula),Púchy(88.Chrenovský)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Za krásneho futbalového počasia, na dobrom ihrisku sa odohralo prvé jarné kolo. Lepšie do zápasu vstúpili domáci, keď mali územnú prevahu podkutú viacerými štandardnými situáciami. Do dobrej príležitosti sa dostal jedine Iskra, ale Škubák jeho strelu vyrazil na roh. Z ničoho nič však udreli hostia. V 20.minúte vnikol Varga do šestnástky, kde ho fauloval Fízeľ a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si postavil Púchy a otvoril skóre zápasu. Od tohto momentu sa hra viac vyrovnala a do šancí sa dostávali aj hostia. Jednu z nich si vypracoval Szczepaniak, keď ušiel po ľavej strane a jeho strela išla vedľa Dohnálkovej brány. Na druhej strane ihriska pohrozili domáci. V 30.minúte mali domáci výhodu priameho kopu a po centri hlavičkovali do brvna Škubákovej brány. V samom závere polčasu mali hostia dve šance na skórovanie. Varga prešiel cez domácu obranu, jeho prihrávku popred bránu tečoval domáci obranca opäť k Vargovi a ten nedokázal prekonať na zemi ležiaceho Dohnálka. Z následného rohu sa lopta dostala k Vargovi, ktorý pretiahnutý center poslal späť do šestnástky a tam Belko hlavičkoval do žrde domácej brány.
V druhom polčase domáci zatlačili hostí na ich polku a snažili sa o vyrovnanie. Prvú vážnu šancu na to mal Kovanič, ale nedobehol na strieľaný priamy kop domácich. Lučenec sa naďalej snažil o vyrovnanie, čo dávalo hosťom šance na brejky. No ani jeden nedokázali dotiahnuť do gólového konca. Domáci mali šancu na vyrovnanie, keď Boháčik poslal prihrávku popred bránu a Iskra v sklze na ňu nedočiahol. Domáci hrozili hlavne zo štandardných situácií, ale s tými si hosťujúca obrana dokázala poradiť. V nadstavenom čase, keď si už všetci mysleli, že zápas sa skončí víťazstvom hostí dokázali domáci vyrovnať. Hostia stratili loptu v strede ihriska, domáci ju dlhým nákopom poslali do šestnástky, kde prepadla cez stopérov, Gemzický sa nedohodol so Škubákom, ktorý ju vyrazil priamo na nohu Husanika a ten ju lobom poslal do brány. Domáci mali potom ešte výhodu rohového kopu, ale nedokázali pridať druhý gól. Na priebeh zápasu sa zrodila zaslúžená remíza, no hostí môže mrzieť, že inkasovali v nadstavenom čase. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bytča - Brusno 3:2 (2:1) 
góly:Pešek 2, Špánik (11m) - Varga, Púchy (11m)
ŽK:Pauer, Hranica - Turák, Škubák, Púchy, Giertl
ČK:Hranica - Turák
rozhodovali:Nemček - Králik,Kuteľ
Bytča:Porubčan-Pauer(77.Paiš),Čikota,Malík,Pařenica(90.Šebeňa)-Martinka,Pešek,Bukvič (57.Gajdošík),Hranica-Kučavík,Špánik
Brusno:Škubák-Giertl,Turák,Gemzický,Borbély-Kukula(64.Chrenovský),Gonos,Sojak,Kováčik (60.Szczepaniak)-Púchy,Varga
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci vstúpili do zápasu aktívne a pritlačili súpera na svoju polovicu. Do vedenia išli v 11.minúte, keď využili futbalovosť hostí, ktorí chceli z ťažkej situácie vyjsť kombinačne, no po zaváhaní Turáka a následnom faule domáceho hráča Turák spadol na loptu, ktorú zasiahol rukou a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Špánik. O 3.minúty neskôr bol vylúčený hosťujúci Turák po druhej žltej karte. Domáci boli naďalej aktívni a Špánik mohol pridať aj druhý gól, proti však bola pravá žrď. Nedáš dostaneš sa osvedčilo aj tento krát. Hosťujúci brankár rýchlo rozohral odkop od brány, Púchy predĺžil na Vargu a ten svoj nájazd premenil, aj keď domáci brankár si na loptu siahol. Do vedenia mohli ísť hostia, ale Púchy po prejdení troch hráčov vystrelil len do rúk domáceho brankára Porubčana. Netrvalo dlho a domáci išli opäť do vedenia. Po útoku po ľavej strane sa k lopte dostal na šestnástke nikým nekrytý Čikota, jeho strelu usmernil do brány z pozície zaváňajúcej postavením mimo hry Pešek. Po tomto momente sa hra vyrovnala a každé z mužstiev si vypracovalo náznaky šancí, z ktorých gól nepadol.
Do druhého polčasu vstupovali s rôznymi ambíciami. Kým domáci viedli a mohli hrať v kľude a vyčkávať na chybu hostí, tí naopak už nechceli inkasovať a pokúsiť sa vyrovnať. Lepšie z tejto hry vyšli domáci, ktorým sa podarilo pridať aj tretí gól. V 56.minúte dlhú loptu za obranu hostí prebral Pešek a popri Škubákovi ju dopravil do siete. Tento stav už bol pre hostí ťažšie zvrátiteľný, keďže hrali o jedného hráča menej. Napriek tomu sa do šance dokázal dostať Púchy, ale osamotený pred domácim brankárom prestrelil bránu. Hostia sa viac snažili o zníženie stavu a preto mali domáci hráči viac priestoru v útočnej fáze. Strely Pešeka a Martinku dokázal zneškodniť hosťujúci brankár. V závere zápasu sa hosťom podarilo znížiť, keď sa z pokutového kopu presadil najlepší strelec súťaže Púchy.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brusno - Kysucké n/Mesto 1:0 (1:0)
gól:
Varga
ŽK:Borbély, Gemzický - Valiašek, Hubočan
ČK:Hubočan

rozhodovali:Chudý - Rojček,Butora
Brusno:Škubák-Riša,Gemzický,Belko,Borbély-Turák,Gonos,Sojak,Kukula-Chrenovský(89.Vajda), Varga
KNM:Kosa-Valiašek,Belaník,Marko Kopas,Martinec(64.Janec),Martin Kopas,Boris,Funtek(34.Židek), Holák,Hubočan, Beliančin
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci vstúpili do zápasu nervózne a to sa s nimi ťahalo počas celého priebehu. V ich hre bolo veľa nepresností, z čoho pramenila následná nervozita v radoch hŕstky fanúšikov, ktorí sa prišli rozlúčiť s domácim mužstvom. V 10.minúte sa uvoľnil na pravej strane Turák a jeho strela obtrela ľavú žrď z vonkajšej strany. V 19.minúte išli domáci do vedenia. Borbély vykombinoval na ľavej strane s Kukulom a jeho center na prvú žrď poslal do brány Varga. Toto bol jediný svetlý okamih v hre domáceho mužstva počas prvého polčasu. Hostia boli stále pohyblivejší a v 20.minúte vystrelil nepresne Boris. O štyri minúty neskôr zahrávali hostia priamy kop na ktorý si nabiehali až traja osamotení hosťujúci hráči a hlavičku Holáka Škubák vyrazil na roh.
Do druhého polčasu chceli domáci hráči zlepšiť súhru a dostať súpera viac pod tlak. Tento taktický zámer im moc nevychádzal, keďže sa nedokázali zbaviť nervozity. Prvú vážnejšiu šancu mal v 59.minúte Varga, jeho strela letela mimo brány hostí. Ďalšia snaha domácich o zvýšenie náskoku bola nepresná, keď prvú Vargovu strelu zblokovala obrana hostí a druhá skončila vysoko nad. 74.minúta a strela Chrenovského, ktorú vyrazil Kosa na roh. Ten istý hráč sa o gól pokúšal aj v 80.minúte, jeho strelu zblokovala obrana hostí. Hostia mohli vyrovnať v 84.minúte, keď po zaváhaní Belka prešiel Holák pred domáceho brankára, ten jeho šancu zmaril. V 86.minúte mali hostia výhodu priameho kopu, no Škubák bol na mieste a priamy strelu vyrazil. Ako posledný sa o slovo prihlásil Varga, keď obišiel hosťujúceho hráča a brankára, no prázdna brána mu bola malá a tak ju nedokázal trafiť. Domáci sa rozlúčili s divákmi rozpačitým výkonom, ktorý však má svoje opodstatnenie v slabej tréningovej morálke.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Badín - Brusno 0:0
ŽK:Kubinec, Dlhoš - Púchy, Belko, Varga
ČK:Púchy
rozhodovali:Kóos - Petrinec,Kuchársky
Badín:Kubajda-Kubinec,Dlhoš,Willwéber,Prikryl-Konder-Ľalik(65.Švec),Pančík,Lešták,Homola (59.Görner)-Výlupok
Brusno:Škubák-Riša,Gemzický,Belko,Borbély-Kukula,Gonos,Turák,Varga-Púchy,Szczepaniak (77.Šebeš)

KOMENTÁR K ZÁPASU
Za príjemného jesenného počasia sa v Badíne odohralo okresné derby medzi domácim Badínom a hosťami z Brusna. Lepší vstup do zápasu malo domáce mužstvo, ktoré sa tlačilo na súperovú polovicu aj vďaka skúsenému stredu poľa, kde operovali bývalí ligoví hráči Lešták s T.Pančíkom. Domáci mali aj prvé náznaky šancí, ale z prudkých centrov nedokázali zakončiť. A preto si prvú čistú gólovú vypracovali hosťujúci hráči. V 17.minúte dlhý výkop Škubáka domáca obrana nezachytila a osamotený Púchy prehodil nie len vybiehajúceho Kubajdu, ale aj bránu domácich. Druhú gólovú šancu zápasu mali domáci o tri minúty neskôr. Rýchla akcia po ľavej strane prešla až na pravú stranu, kde sa klopte dostal Ľalík, Škubák však jeho dobrú šancu aj so šťastím zneškodnil. Po tomto momente sa viac do hry dostali aj hostia a dokázali si vypracovať náznaky šancí. V jednej sa ocitol Varga, ale miesto strely volil kľučku do hráča po ktorej sa dožadoval pokutového kopu. Jeho snahu však hlavný rozhodca odmenil žltou kartou za filmovanie. Domáci dokázali pohroziť prudkou strelou Prikryla s ktorou mal hosťujúci brankár problémy, ale dokázal ju vyraziť. Za hostí sa mohol ešte presadiť najskôr Belko, keď z priameho kopu mieril do brvna a Szczepaniak, no zbytočne sa vytlačil z dobrej streleckej pozície a zakončil mimo bránu. V závere polčasu zbytočne zahral v hosťujúcej šestnástke rukou Púchy a po druhej žltej karte išiel do sprchy skôr ako obe mužstvá.
Hostia do druhého polčasu nastúpili s jasným cieľom a to bolo neinkasovať a ak sa vyskytne šanca na skórovanie využiť ju. Domáci mali územnú prevahu, tá však končila na pozornej obrannej hre hostí. Hráči Badína si dokázali vypracovať jedinú strelu Pančíka, ktorú Škubák vyrazil na roh. Domáci naďalej kombinovali, snažili sa nájsť dieru v defenzíve hostí, tá však naďalej pracovala spoľahlivo. Hostia sa napriek početnému oslabeniu dokázali dostať aj do šancí. Tú najväčšiu na skórovanie mal Varga, no jeho hlavička z blízka skončila vedľa brány. Pred koncom vnikol do šestnástky hostí Turák, miesto zakončenia ľavačkou volil zakončenie vonkajškom pravej nohy, ktoré bolo slabé a dokázal vybojovať len rohový kop. Posledné slovo zápasu patrilo domácemu Leštákovi a jeho strele mimo brány hostí.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Brusno - Kalinovo 0:0
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Závažná Poruba - Brusno 0:2
góly:
Púchy, Turák
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nová Baňa - Brusno 1:0 (1:0)
gól:
Polák
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Brusno - Krásno n/Kysucou 7:0 (4:0)
góly:
Varga 3, Púchy 2, Chrenovský, Szczepaniak
ŽK:Belko, Sojak - Lastovica, Kopásek
rozhodovali:Nemček - Ligas,Libiak
Brusno:Škubák-Riša,Belko,Libič(79.Vajda),Gemzický-Szczepaniak,Gonos(63.Turák),Sojak,Kukula-Púchy,Varga(57.Chrenovský)
Krásno:Lastovica-Švábik,Ganišin,Vidosavljevič,Šidlo,Seko(79.Macura),Koleno(46.Štrba), M.Tomčala,Kopásek,Sýkora(46.T.Tomčala),Ondrúšek
KOMENTÁR K ZÁPASU

Domáce mužstvo po prehre v derby s Rakytovcami chcelo odčiniť zaváhanie a nepripúšťalo si ďalšiu domácu stratu. Hneď na úvod sa dostal do prieniku Púchy, no svoje zakončenie nezvládol a poslal loptu brankárovi do rúk. Ďalší o slovo sa prihlásil Szczepaniak, jeho strela po prieniku letela nad Lastovicovu bránu. Po úvodnej desať minútovke sa na kopačky domácich hráčov vniesla nervozita z čoho pramenilo množstvo nepresných prihrávok a pokazených ľahkých lôpt. Hostia dostali vďaka tomu do šance, ale Sýkorov nájazd a následnú strelu domáci brankár kryl. V 21.minúte vystrelil po rohu Kukula a lopta opečiatkovala ľavú tyč hosťujúcej brány. V 25.minúte spracoval krížnu loptu Szczepaniak, pohral sa z obranou hostí a jeho strela letela nad bránu. O chvíľu na to zakončoval nad aj Gemzický. Pre domácich sa zápas začal lepšie vyvíjať až v 32.minúte. Po pravej strane ušiel Szczepaniak, v šestnástke ho nedovolene zastavil brankár Lastovica a Púchy mal výhodu pokutového kopu, ktorý s prehľadom premenil. Od tohto momentu až do konca polčasu bolo na ihrisku len jedno mužstvo. V 35.minúte zakončoval strelou z vnútra šestnástky Szczepaniak, do dráhy lopty sa hodil Varga a bolo 2:0. Najkrajšia akcia zápasu sa zrodila v 39.minúte. Púchy povyzvŕtal hosťujúcu obranu, na jeho center z ľavej strany si pekne naskočil Varga a vsietil už svoj druhý gól v zápase. Polčasové skóre uzavrel v 43.minúte Szczepaniak, keď napálil odrazenú loptu za chrbát hosťujúceho brankára.
Do druhého polčasu vstúpili domáci dobre. V 52.minúte si ešte Lastovica poradil so strelou Vargu, ale o päť minút neskôr už bol na jeho zakončenie prikrátky a domáci útočník tak zavŕšil svoj hetrik. Domáce mužstvo bolo pri chuti, naopak hostia pôsobili už odovzdaným dojmom a čakalo sa len na výšku rozdielu skóre. Do listiny strelcov sa v 65.minúte zapísal aj striedajúci Chrenovský, keď strelou z ľavej strany nachytal na hruškách hosťujúceho Lastovicu. O pár minút na to ten istý hráč vybojoval loptu na súperovom obrancovi a jeho prudkú strelu vyrazil hosťujúci brankár na roh. Skóre zápasu uzavrel ten hráč ktorý ho aj otvoril. Chrenovský kolmou prihrávkou z polovice ihriska našiel Púchyho a jeho zakončenie znamenalo siedmy gól v sieti hostí z Krásna nad Kysucou.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brusno - Rakytovce 1:2 (0:1)
góly:
Varga - Jobko, Greško
ŽK:Gonos, Púchy, Chrenovský - Hejčík, Gašpar, Považanec
rozhodovali:Poláček - Frontová,Medveď
Brusno:Škubák-Giertl(70.Varga),Gemzický,Libič,Kováčik(64.Chrenovský)-Kukula(74.Turák), Gonos,Sojak,Szczepaniak-Púchy,Belko
Rakytovce:Spodniak-Bakovka(46.Považanec),Kaľavský(51.Jakub),Rafanides,Fojtík,Kohút,Greško, Hejčík,Jobko(90.Bánovský),Gašpar,Záhradník
KOMENTÁR K ZÁPASU

V okresnom derby zápase začali lepšie domáci a v úvodnej desať minútovke mali viacej z hry. V 5.minúte strelu Sojaka zblokoval hosťujúca obrana a v 9. sa pri strele Púchyho vyznamenal Spodniak. Z hostí sa zastreľoval Kohút, jeho pokus z diaľky bol nepresný. Hostia pohrozili na konci úvodnej štvrťhodiny. Greško prešiel po ľavej strane, jeho center prešiel na Fojtíka a jeho zakončenie z voleja bolo neprsné. O chvíľu na to sa dostával do šance Greško, no zastavil ho ofsajd odmávaný postrannou rozhodkyňou. Podobná situácia vznikla v 19.minúte. Na dlhú loptu Gašpara si nabehol Jobko a tiesnený domácim hráčom popri vybehnutom Škubákovi otvoril skóre zápasu. Tento okamih domácich poznačil a do konca polčasu hrali zakríknuto. Nedokázali sa dostať do tempa a vyvinúť tlak na súpera. V 26.minúte strieľal Szczepaniak mimo brány. Hostia pohrozili únikom Fojtíka z ktorého sa nedostali k zakončeniu a domáci strelou Giertla z veľkého uhla.
Druhý polčas sa niesol v snahe domácich o vyrovnanie. No herný kŕč bol badateľný a z kopačiek sa im vytrácala domáca ľahkosť. V 47.minúte center z ľavej strany zakončoval Kukula, ale opäť bol na mieste hosťujúci Spodniak. Domáci sa naďalej tlačili na súperovú polovicu, no chýbal kľud vo finálnej fáze a tak sa nedostavili ani vyložené šance. Hostia boli pri domácej bráne prvý krát v druhom polčase až v 75.minúte a hneď bol z toho gól. Greško potiahol loptu po ľavej strane a jeho center zapadol Škubákovi do brány a bolo 0:2. V 80.minúte si v šestnástke spracoval loptu Púchy a jeho strela z voleja išla mimo brány. V záverečnom tlaku dokázali domáci znížiť zásluhou Vargu. V derby zápase podali domáci slabý výkon, ktorému chýbalo nasadenie, presnosť prihrávok a kľud na kopačkách vo finálnej fáze.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tisovec - Brusno 1:2 (1:1)
góly:
Gemzický (vlastný) - Púchy (11m), Chrenovský
ŽK:Brndiar
rozhodovali:Králik - Chudý,Rojček
Tisovec:Belica-Vrabec,Brndiar,Levický,Sudor,Bobok,Slovák(76.Zelenák),Štefánik,Vozár(72.Valaštek), Šavlík(83.Očenáš),Tyčiak
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,BelkoKováčik-Borbély,Gonos,Sojak(70.Kukula),Szczepaniak (90.Riša)-Púchy,Chrenovský(77.Chrenovský)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Hostia nastúpili do zápasu odhodlane vrátiť domácim prehru s minulého ročníka, ktorá ich pripravila o možnosť hrať v Slovenskom pohári. Hneď v 3.minúte unikal Chrenovský, domáci hráč ho ťahal a v pri streľbe aj zatiahol, no píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá. Potom sa hral futbal prevažne medzi šestnástkami a obe mužstvá hrali prevažne na nakopávané lopty, z ktorých viac hrozili hostia. Akcia zakončoval z odrazených lôpt prevažne Sojak, no jeho pokusy mierili zakaždým mimo brány hostí. Prvú vážnejšiu strelu vyslali ako prvý domáci hráči, no tá letela tesne vedľa ľavej žrde hostí. Najväčšiu šancu na otvorenie skóre mali domáci v 20.minúte. Na hranici šestnástky Škubák vypichol Slovákovi loptu, tá sa dostala k Tyčiakovi a jeho pokus vyhlavičkoval spred bránkovej čiary Belko. Hosťom sa ich aktivita nakoniec vyplatila, keď bol v pokutovom území faulovaný Púchy a tento krát už hlavný rozhodca nezaváhal. K lopte sa postavil sám faulovaný a s prehľadom ju premenil. Hostia naďalej hrali útočne a vypracovali si ďalší náznak šance. Szczepaniak prešiel po ľavej strane, ale namiesto spätnej prihrávky volil strelu z ostrého uhla. V závere polčasu sa domácim podarilo vyrovnať, keď si center z pravej strany usmernil Gemzický hlavou do vlastnej brány.
Do druhého polčasu vstúpili opäť lepšie hostia, keď po akcii Giertl – Borbély – Chrenovský posledne menovaný zasunul loptu do odkrytej domácej brány. Domáci sa opäť museli doťahovať a začali mať loptu viac pod kontrolou, ale vážnejšiu šancu si z hry nevypracovali. Viac hrozili zo štandardných situácií. Po jednej z nich sa dostali aj k zakončeniu, no hlavička nebola prudká, takže nenarobila hosťujúcemu brankárovi žiadny problém. Po chybe domácej obrany získal loptu Chrenovský a zoči – voči domácemu brankárovi to napálil priamo do neho. Domáci mali výhodu priameho kopu z dosť nebezpečnej vzdialenosti, ale ani táto strela nebola nebezpečná. Vyrovnať mohol v 78.minúte Tyčiak, ale jeho pokus spoza šestnástky mierený presne k žrdi Škubák vyrazil. Z hostí ešte nebezpečne vystrelil Gonos, jeho pokus domáca obrana tečovala na roh. Vo zvyšku zápasu sa už ani jedno z mužstiev nedostalo do vyloženej šance a tak sa už výsledok nezmenil.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brusno - L.Štiavnica 2:0 (0:0)
góly:
Púchy (11m), Patráš
ŽK:Belko, Púchy - Baran, Gejdoš, Šulc, Chovanec
rozhodovali:Čičmanec - Holas,Košarník
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,Libič,Kováčik-Kukula,Gonos,Sojak(77.Patráš),Szczepaniak-Púchy (80.Chrenovský),Belko(83.Varga)

L.Štiavnica:Šulc-Halák,Kinik,Callo(38.Hlaváč),Baran-Gejdoš,Šiška,Greguška,Chovanec-Kajan, Mahút
KOMENTÁR K ZÁPASU
Hostia prišli do Brusna s pozornou obranou a s cieľom držať čo najdlhšie nerozhodný stav. Tento ich zámer mohol už v 3.minúte prekonať Szczepaniak, keď prešiel celé ihrisko a jeho strela letela mimo brány hostí. Domáci mali šancu aj v 9.minúte po rohu Szczepaniaka hlavičkoval Belko nad.  Hostia pohrozili Callom, jeho strela letela nad Škubákovu bránu. Potom sa hra odohrávala prevažne medzi šestnástkami a ak sa aj jedno z mužstiev dostalo k šanci, obrany oboch mužstiev stáli na pevných nohách. V 38.minúte zahrával domáci Gonos priamy kop, na ktorý si nabehol Belko a jeho hlavička tesne minula pravú žrď Šulcovej brány. V závere polčasu ešte slabú malú domov Libiča stihol Škubák odkopnúť do autu.
Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom skórovať. Podarilo sa im to v 56.minúte. Giertl dostal dlhú loptu za obranu, postupoval sám a zastavil ho až faul hosťujúceho brankára. Hlavný rozhodca nariadil pokutový kop a brankárovi udelil žltú kartu, vzhľadom k tomu, že hráč nesmeroval k bráne. Loptu si na biely bod domáci kanonier Púchy a strelou alá Panenka prekonal hosťujúceho brankára. Hostia pohrozili v 62.minúte strelou z priameho kopu z 30.metrov. Tá tesne minula brvno domácej brány. Púchy mohol pridať aj druhý gól v zápase. Ležiaceho brankára preloboval, ale jeho pokus skončil na brvne hosťujúcej brány. Hostia pohrozili Hlaváčom, jeho hlavička minula bránu domácich. V 80.minúte dostal Púchy do šestnástky loptu od Szczepaniaka, jeho pokus skončil vedľa Šulcovej brány. Hostia neustále cítili šancu na vyrovnanie a tak sa nakopávanými loptami snažili vyvinúť tlak na domácich. Tam však v pohode vládli domáci obrancovia. V 83.minúte domáci rýchlo rozohrali aut, Kukula prihral Patrášovi a ten nemal problém trafiť do odkrytej časti brány hostí. V závere zápasu mal šancu na skórovanie Varga, jeho hlavičkový pokus efektne vyrazil Šulc.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brusno - Pohronie B 8:1 (4:1)
góly:
Belko 3, Púchy 3, Szczepaniak 2
ŽK:Sojak - Macejko, Dobrota, Kukučka, Matuškovič
ČK:Bodor
rozhodovali:Vachan - Kuba,Kuteľ
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,Libič,Kováčik-Kukula(74.Riša),Gonos,Sojak(82.Vajda), Szczepaniak-Púchy,Belko(67.Varga)
Pohronie:Lehocký-Macejko,Bublák(25.Repiský),Peprík,Dobrota(57.Žňava),Hanus,Kukučka,Šimon, Matuškovič,Urgela,Bodor
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci mali vstup do zápasu ako z partesu. Už v 1.minúte potiahol loptu po ľavej strane Szczepaniak, jeho strelu tečovala obrana hostí a tá skončila za bezmocným Lehockým. Domáci pokračovali v tlaku a v 3.minúte mohol skórovať Púchy, no jeho pokus mu skĺzol po nohe a prestrelil bránu. S chuťou hrajúci Púchy vybojoval loptu na polke ihriska, potiahol ju po pravej strane, prihral Belkovi a jeho pokus skončil v bráne. A tak domáci viedli v 9.minúte už 2:0. Hosťom sa podarilo znížiť v 14.minúte. Z autového vhadzovania prešli cez troch domácich hráčov, podarilo sa im odcentrovať, Dobrota vyhral hlavičkový súboj s Giertlom a prekonal Škubáka. Domácich hráčov to však nijako nezlomilo a naďalej propagovali útočnú hru. V 20.minúte Púchy nedočiahol na prudký center Giertla. O dve minúty neskôr hlavičkoval Belko po rohu Szczepaniaka mimo. V 26.minúte sa zopakovala spolupráca Szczepaniak Belko a tentoraz bol po rohu Belko úspešný a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Aby toho nebolo málo tak o minútu dostal belko kolmú loptu za obranu a povedľa padajúceho Lehockého zavŕšil hetrik. V 32.minúte potiahol loptu Púchy, zasekol obranu hostí a jeho zakončenie skončilo na padajúcom brankárovi hostí.
Aj do druhého polčasu mali lepší vstup domáci. V 49.minúte potiahol loptu Giertl, prihral Púchymu a ten pohodlne skóroval. O minútu neskôr kopal domáci Gonos priamy kop, jeho presný pokus vyrazil hosťujúci brankár. Svoj druhý gól v zápase strelil v 65.minúte Szczepaniak, keď prešiel po ľavej strane. Domáci boli naďalej pri chuti a hostí prakticky do ničoho nepúšťali. Iba v 68.minúte priamy kop Urgelu trafil pravú žrď domácej brány. V 70.minúte strela Kováčika tesne minula bránu hostí. Hostia hrajúci už o jedného hráča menej neboli pre domácich rovnocenným súperom a to potvrdil v 78.minúte Púchy, keď prízemnou strelou z vnútra šestnástky prekonal bezmocného Lehockého.  Ten istý hráč mohol v 80.minúte zavŕšiť druhý hetrik v zápase, ale svoju šancu z 5 metrov trestuhodne zahodil, keď ju podcenil a jeho pokus zlikvidoval najlepší hosťujúci hráč Lehocký. Podarilo sa mu to o pár sekúnd neskôr, keď dopravil do brány prízemný center Szczepaniaka. Hostia pohrozili v závere zápasu Matuškovičom, ale jeho pokus Škubák vyrazil na roh.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Makov - Brusno 2:0 (1:0)
góly:
Planeta, Šustek
ŽK:Gonos
rozhodovali:Gonda - Libiak,Urda
Makov:Dička-Číž,Korček,Pavlica,Pliešovský-L.Putorík(83.Pavlík),Planeta,Kucej,P.Putorík-Šustek, Ljubenovič
Brusno:Škubák-Borbély,Belko,Gemzický,Kováčik-Gonos,Vajda(79.Riša)-Chomistek,Sojak (71.Chrenovský),Szczepaniak-Púchy
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci si ako nováčik počínajú v doterajšom priebehu sezóny veľmi dobre a to chceli potvrdiť aj s Brusnom. Od úvodu sa tlačili na súperovu polovicu a dlhými loptami robil problém hosťujúcej obrane. No vyložené šance si nevypracovali a strely leteli mimo brány hostí. Prvý krát pohrozili domáci v 18.minúte, keď po roho hlavičkoval osamotený domáci hráč. Ak by mieril presnejšie domáci sa mohli radovať. Napriek neúspešnej koncovke sa hráči Makova stále snažili niečo vymyslieť na pozornú obranu hostí. Keď to nešlo kombinačne skúšali to strelami, tak ako Putorík. Jeho strelu hosťujúci brankár kryl. Domácim sa podarilo prekonať obranu hostí až v 34.minúte. Vajda na šestnástke nešiel dôrazne do súboja čo domáci využili, klopte sa dostal Planeta a krížnou strelou pod brvno nedal Škubákovi šancu. Po tomto momente sa osmelili aj hostia, začali viac útočiť, šancu na strelenie gólu si nedokázali vypracovať.
Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia a aktivitou znemožnili domáci tlačiť sa pred ich bránu. Snaha hostí končila prevažne pred šestnástkou a vo finálnej fáze im chýbal kľud na kopačkách. V 62.minúte využili domáci nepozornosť obrany hostí, k lopte sa dostal Šustek a nekompromisnou strelou do šibenice nedal Škubákovi šancu. Domáci sa druhým gólom ukľudnili, stiahli sa a vyčkávali na chyby hráčov Brusna. V 68.minúte ušiel po pravej strane Chomistek,  jeho center prešiel k Szczepaniakovi a jeho krížnu strelu bravúrne zneškodnil Dička. Hostia mali svoju najväčšiu šancu skórovať v 81.minúte. Na dlhú loptu si nabehol Púchy a pri prehadzovaní brankára netrafil bránu. Domáci mohli zvýšiť na rozdiel troch gólov po zaváhaní Belka, ale Škubák šancu Ljubenoviča zneškodnil. Zápas sledovala početná divácka kulisa, ktorá celý zápas žila s domácim mužstvom. Takto by mal vyzerať futbal na dedinách.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brusno - Teplička n/Váhom D.Tižina 4:1 (2:1)
góly: 
Púchy 2 (2 z 11m), Varga, Sojak - Filo
ŽK:Jurčenko,Knapec
ČK:Pavlus
rozhodovali:Košarnik - Orižinský, Libiak
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Libič,Kováčik-Chomistek,Gonos(84.Vajda),Sojak,Szczepaniak (86.Marko)-Chrenovský(68.Varga),Púchy
Teplička:Jurčenko-Bugala,Pavlus,Miko,Petruš-Tabak,Murárik,Mrázik(76.Kadáš),Knapec-Beniač (46.Ponechal),Filo
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci začali aktívnejšie a v úvode zápasu mali viacej z hry. Prvú strelu vyslal Sojak, ale mieril mimo brány. V 8.minúte mali domáci šancu po rohovom kope, na loptu si nabiehal Gemzický, ale Púchy mu ju nepustil a hostia využili zaváhanie domácej obrany, ktorá neustrážila Fila a ten svoj samostatný nájazd rutinérsky premenil a hostia viedli. Domácim sa podaril husársky kúsok, keď do dvoch minút vsietili gól podobne ako v predchádzajúcich zápasoch, no tento krát sa tešili predčasne, lebo Szczepaniak zakončoval po akcii Púchyho z ofsajdu. Domáci naďalej búšili do súpera a snažili sa o vyrovnanie. Najskôr mohol skórovať Chrenovský, jeho pokus z priameho kopu vytlačil hosťujúci brankár na brvno. V 19.minúte dostal loptu do šestnástky Chrenovský, bol faulovaný hosťujúcim brankárom a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si postavil kanonier Púchy a s prehľadom vyrovnal. Hostia sa nedostávali na dostrel domácej brány a ak aj vystrelili. neznamenalo to nebezpečie pre domáceho brankára, ktorý nemal veľa práce. Naopak domáce mužstvo neustále útočilo a snažilo sa strhnúť výsledok na svoju stranu. V 37.minúte bol v šestnástke faulovaný Púchy a hlavný rozhodca k pokutovému kopu vytiahol červenú kartu pre hosťujúceho Pavlusa. sám faulovaný Púchy premenil aj druhý pokutový kop a domáci viedli.
V druhom polčase hostia oslabení o jedného hráča začali zle a v 47.minúte si s obranou hostí poradil Chrenovský, no jeho zakončenie po úniku skončilo tesne vedľa brány hostí. Domáci mali naďalej prevahu, čo bolo spôsobené aj vylú čeným hráčom hostí. Hosťom sa podarilo pohroziť v 66.minúte, ale hlavička Fila skončila pohodlne v rukách domáceho brankára. Keď už začali hostia viac vystrkovať rožky udreli domáci. V 72.minúte Púchy vybojoval loptu na hosťujúcom kapitánovi, prihral striedajúcemu Vargovi a ten pohodlne strelil tretí gól domácich. Púchy sa pokúšal aj o tretí gól, ale po prihrávke od Vargu mieril nad bránu hostí. V 84.minúte si Sojak povedal, keď nevieš čo tak vystrel a aj s prispením teču hostí uzavrel na konečných 4:1.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čadca – Brusno 4:2 (2:1)
góly:T.Tlelka, Kubica, Novotný, Polka (11m) - Szczepaniak, Libič
ŽK:Polka, Kubica
rozhodovali:Králik – Kuteľ,Chudý
Čadca:Hlava-Novotný,J.Tlelka,Kormanec,T.Tlelka-Pagáč,Janščo(82.Rajnoha)-Ferenčák (67.Michalina),Polka(79.Kulla),Kubišta-Kubica
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,Libič,Borbély-Patráš(87.Marko),Vajda-Varga,Chrenovský, Szczepaniak-Púchy
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáce mužstvo sa do hostí z Brusna zahryzlo hneď od začiatku. Dokázali držať loptu na svojich kopačkách a diagonálnymi loptami na ľavého záložníka robili hosťom problémy. Hráči Brusna sa zbytočne zbavovali lopty a po získaní ju chceli okamžite poslať do finálnej fázy, čo sa im nedarilo a tak loptu rýchlo strácali. Paradoxne prvý gól zápasu mohol vsietiť hosťujúci Púchy, ale jeho zakončenie do protipohybu domáci brankár stihol nahou nadvihnúť a tá skončila nad bránou. Potom sa opäť potvrdilo vo futbale staré známe nedáš – dostaneš. Domáci po svojej typickej akcii získali výhodu priameho kopu, pri ktorom využili zlé rozostavenie hosťujúcej obrany, keď prihrali loptu z vonkajšej strany múru a po centri na ktorý hosťujúci Škubák nedosiahol, sa na zadnej žrdi ocitli dvaja osamotení domáci hráči. Pre T.Tlelku nebol problém hlavou loptu zasunúť do siete. Hosťom sa podaril husársky kúsok, keď z rozohranie predviedli rýchlu kombinačnú akciu a odrazenú strelu poslal Szczepaniak nekompromisne do odkrytej brány. Hostia mohli ísť aj do vedenia, lenže Szczepaniak pri nájazde zo strany váhal so zakončením a domáca obrana mu loptu vypichla. To bolo však zo strany hostí všetko. Naopak domáci hrali stále to svoje a boli nebezpečnejší. Vyloženú šancu sa nevypracovali. Strely Kubicu, Polku boli zblokované alebo leteli mimo brány hostí. V 34.minúte preletela krížna lopta ponad dvojicu Giertl, Varga v šestnástke sa dvoch hráčov zbavil Kubica a z uhla krížnou strelou nachytal Škubáka. Vo zvyšku prvého polčasu sa už nič závažné nestalo.
Do druhého polčasu vstúpili znova domáci a v 51.minúte po centri Ferenčáka a zaváhaní Škubáka sa hlavou presadil Novotný. Tento rozdielový gól priniesol na kopačky domáceho mužstva väčšiu pohodu a kľud. Hra hostí bola nepresná na viac menej na náhodu. Chýbala organizácia, vzájomné zabezpečovanie a hlavne bojovnosť. Hráči sa nedopĺňali a tak vznikali medzi jednotlivými formáciami diery. Na priebeh zápasu nedokázala reagovať ani lavička a neskúsila niečo zmeniť striedaním. Až v 68.minúte začali hrať hostia na dvoch klasických útočníkov, keď sa do útoku vysunul Chrenovský. Ani táto zmena veľa nepriniesla, aj keď hostia aspoň viac podržali loptu a trošku pohrozili domácej obrane, ktorá však nemala vážnejšiu robotu. Naopak domáci dokázali vsietiť ešte jeden gól. V 76.minúte prišlo v pokutovom území ku stretu Kubicu s Patrášom a hlavný rozhodca po chvíľke váhania nariadil pokutový kop proti hosťom. Loptu si postavil domáci kapitán Polka a s prehľadom ju premenil. Hostia nedokázali zopakovať výkon z prvého zápasu a prepadli celkovo ako mužstvo. Je preto čo naprávať v najbližšom domácom zápase.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Brusno - Lučenec 4:1 (3:1)

góly:Púchy 2, Sojak, Chrenovský - Lavrík (11m)
ŽK:Patráš, Borbély - Segeč
rozhodovali:Halfar - Súhrada,Moják
Brusno:Škubák-Giertl,Vajda,Libič,Borbély-Chomistek,Patráš,Sojak(77.Bošela),Szczepaniak (89.Marko)-Púchy(62.Chrenovský),Varga
Lučenec:Dohnálek-Marcinek,Segeč,Pipíška,Kovanič-Lavrík,Husaník,Rácz,Kupček(75Rubint)- Imrovič,Iskra
KOMENTÁR K ZÁPASU
Obe mužstvá nastúpili na zápas za úmorného tepla. Domáci vedení novým trénerom, ktorý prišiel k mužstvu len dva dni pred zápasom, chceli vstúpiť po ťažkej letnej príprave bez trénera víťazstvom. Začali lepšie a mohli ísť aj do vedenia, ale najskôr mali slovo hostia. V 4.minúte center Lavríka vyboxoval Škubák len do Iskru a od neho sa lopta dostala za bránkovú čiaru mimo brány. V 6.minúte strela Iskru nenarobila domácemu brankárovi problémy. V 12.minúte vysunul po štandardke hostí Varga Púchyho, ten v samostatnom nájazde zasekol obrancu a zakončenie namieril do padajúceho Dohnálka. V 15.minúte bol v šanci opäť Púchy, ale miesto strely volil lob, s ktorým si hosťujúci brankár v pohode poradil. Opäť sa potvrdilo nedáš dostaneš. V 17.minúte sa dokázal v šestnástke otočiť Iskra, Patráš ho potiahol za ruku a hlavný rozhodca bez zaváhania ukázal na biely bod. K lopte sa postavil hosťujúci kapitán Lavrík a s prehľadom premenil. Domácich tento moment nezlomil a už o minútu bolo vyrovnané. Na pravej strane sa dostal k lopte Chomistek, jeho center sa dostal k Sojakovi a bolo vyrovnané. V 26.minúte začala akcia od domáceho brankára a cez Giertla a Chomisteka sa dostala k Púchymu, ktorý nemal problém zakončiť gólom. V 31.minúte bol v akcii opäť Púchy. Nabehol si na dlhý výkop od Škubáka a prekonal hosťujúceho brankára. Hostia sa dostali k slovu opäť v 34.minúte. Iskra vybojoval loptu pre Rácza a jeho pokus letel tesne nad Škubákovu bránu. Ten istý hráč ušiel v 39.minúte po ľavej strane a zakončenie Kupčeka tesne minulo ľavú žrď domácej brány. 
Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia a vydržalo im to celý polčas. V 50.minúte nepresnú rozohrávku domácich hostia vystihli, k lopte sa dostal Iskra a jeho zakončenie mierilo tesne vedľa domácej brány. V 56.minúte prebral Szczepaniak loptu od domáceho brankára, prešiel celé ihrisko a jeho zakončenie vyrazil Dohnálek na roh. Hostia boli futbalovejší a viac mali loptu na svojich kopačkách. Dokázali si vypracovať aj šance, ale v ich premieňaní neboli úspešní. Najskôr v 72.minúte potiahol po šestnástke loptu Iskra a jeho strelu Škubák vyrazil na roh. Z neho mali hostia opäť šancu, ale Škubák na bránkovej čiare vyrazil a Libič odkopol do bezpečia. Domáci mohli udrieť Szczepaniakom, ale jeho zakončenie pozdĺž bránkovej čiary minulo bránu. V 78.minúte zahrávali hostia opäť rohový kop a tento krát zachraňoval na bránkovej čiare Giertl. keď vyhlavičkoval pokus hostí. Domáci pohrozili Chrenovským, no jeho zakončenie išlo tesne vedľa brány. Keď sa hostia nadychovali k záverečnému tlaku, v ktorom chceli aspoň znížiť udreli domáci. Patráš rýchlo rozohral priamy kop na Chrenovského a jeho zakončenia z ľavej strany skončilo v sieti hostí. Ten istý hráč mal ešte jednu šancu, ale tiesnený nezakončil gólom. Domáci neboli lepší, ale skúsenejší a využili šance, ktoré im hostia v Lučenca poskytli. Hráči Lučenca sa prezentovali sympatickým výkonom a pre mnohé mužstvá budú nepríjemným súperom, hlavne v domácom prostredí.